Hlavní navigace

Kamery a mikrofony v národním parku. Na Šumavě se točí další Policie Modrava

7. 6. 2021

Sdílet

Natáčení Policie Modrava Autor: TV Nova

Televize Nova začala minulý týden na Šumavě natáčet čtvrtou sérii seriálu Policie Modrava. Znovu ji napsal Jaroslav Soukup, který je také režisérem seriálu. Pokračování se natáčí po tříleté pauze. Policie Modrava je jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů napříč televizním trhem, jeho divácká základna stabilně dosahuje dvou milionů diváků starších 15 let.

Na hereckém obsazení se nic nemění. Hlavní hrdinkou nových dílů zůstává zkušená kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové. Diváci nepřijdou ani o postavu majora Koutného v podání Jaroslava Satoranského, který se i v této řadě „vrátí na místo činu“. 

Seriál Policie Modrava má dlouhou historii. Pilotní film vznikl v září 2008. Natáčet se potom mělo na jaře 2011, ale TV Nova musela šetřit kvůli celosvětové finanční krizi. Výroba je totiž nákladná kvůli velkému množství exteriérových záběrů z Národního parku Šumava, na nichž si režisér zakládá. Televizní premiéra pilotního dílu proběhla tři roky po jeho natočení a oslovila 1,77 milionu diváků. Pak dostalo zelenou i natáčení celé první série. 

První řada měla premiéru v březnu 2015 a průměrná sledovanost 16 epizod dosáhla 2,17 milionu diváků. Druhou řadu Nova uvedla na podzim 2017, osm dílů průměrně oslovilo 1,91 milionu diváků. Třetí série z podzimu 2019 průměrný zájem ještě o něco zvýšila na 1,92 milionu diváků (všechny údaje jsou za cílovou skupinu diváků starších 15 let).

Reprízované díly seriálu vysílá TV Nova každé úterý od 20:20, umístila je také na svůj portál Voyo. 

První natáčecí den čtvrté série proběhl v obci Srní v klatovském okrese. Podívejte se na práci štábu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).