Hlavní navigace

Policie řeší prvního českého bitcoinového piráta. Obchodoval prý i s drogami

29. 9. 2016

Sdílet

Podle brněnských detektivů provozoval Tomáš Jiřikovský internetové tržiště. Ani ne třicetiletý Čech ale obchod na konci roku 2013 zavřel a bitcoiny zákazníků si nechal. Policisté o jejich celkové hodnotě mlčí, přesáhne prý ale určitě 20 milionů. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny

Na darkwebovém tržišti se podle policistů obchodovalo především s narkotiky. Státní zástupce proto viní Jiřikovského nejen z krádeže zhruba 900 bitcoinů, ale také z toho, že na svém tržišti umožňoval obchod s drogami.

„Dokonce 99 procent všech komodit byly drogy,“ upřesňuje pro HN Radka Mrvová, zástupkyně vedoucího odboru internetové kriminality policejního ředitelství v Brně.

Kolem tržiště Sheep Marketplace se toho dělo více. Brzy se z něj ztratilo asi 5400 bitcoinů. Americký Forbes v červnu přišel s tím, že pachateli krádeže byli dva američtí mladíci. Zdá se, že po tomto incidentu český provozovatel provoz tržiště raději ukončil.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).