Hlavní navigace

Policie stíhá muže, který kvůli opatřením proti covidu hrozil na Facebooku atentátem

8. 1. 2021

Sdílet

Policie ČR - ilustrační foto Autor: Depositphotos

Mladý muž, který mezi vánočními svátky na Facebooku a v e-mailu vyhrožoval policistům a jednomu členu vlády fyzickou likvidací, čelí trestnímu stíhání. 

Policie jej podle své tiskové zprávy obvinila z trestných činů vyhrožování teroristickým trestným činem a vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci.

Muž měl podle policie „… v období od 24. do 31. prosince 2020 na sociální síti Facebook vyhrožovat fyzickou likvidací představitelům vlády České republiky, a to formou blíže nespecifikovaného ‚atentátu‘. Obviněný měl dále na sociální síti Facebook zveřejnit komentář, ve kterém vyhrožoval smrtí příslušníkům Policie ČR. Ve stejném období měl rovněž zaslat výhružné e-maily konkrétnímu členu vlády České republiky, jejichž obsahem měly být obdobné výhružky provedením atentátu, fyzickou likvidací a způsobením devastujících zranění.“

K autorství výhrůžek se mladík podle policie přiznal a zdůvodnil je tím, že nesouhlasí s vládními opatřeními proti epidemii Covid-19. Policisté jej stíhají na svobodě. Pokud by soud muže uznal vinným, hrozí mu 5 až 15 let vězení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).