Hlavní navigace

Populární Glassdoor kupují za 1,2 miliardy dolarů Japonci

Sdílet

Jan Sedlák 10. 5. 2018
Glassdoor

Společnost Glassdoor provozující stejnojmennou službu má nového majitele. Japonský podnik Recruit Holdings za ni zaplatí 1,2 miliardy dolarů v hotovosti a prozatím tak jde o jednu z největších technologických akvizic ve Spojených státech v tomto roce.

Glassdoor je populární služba, kde jsou zveřejňovány nabídky práce v technologickém sektoru. Služba ale zejména umožňuje zaměstnancům anonymně své zaměstnavatele hodnotit, takže je možné se zde dozvědět řadu zajímavých informací. Na Glassdoor je možné najít také firmy z Česka.

Pod Recruit Holdings spadá více podobných společností, například Indeed. Japonci americkou firmu získali ve fázi, kdy se rozhodovala, kudy dál. Naposledy od investorů získala peníze před dvěma lety a byla oceněna na 860 milionů dolarů. Glassdoor v poslední době zvažoval vstup na burzu.

Glassdoor vznikl v roce 2008 a měsíčně ho navštíví 59 milionů unikátních uživatelů. Má informace o 770 tisících společnostech, 40 milionů recenzí a dalších hodnocení. Aktuálně službu využívá přes sedm tisíc zaměstnavatelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.