Hlavní navigace

Populární Glassdoor kupují za 1,2 miliardy dolarů Japonci

Jan Sedlák

Společnost Glassdoor provozující stejnojmennou službu má nového majitele. Japonský podnik Recruit Holdings za ni zaplatí 1,2 miliardy dolarů v hotovosti a prozatím tak jde o jednu z největších technologických akvizic ve Spojených státech v tomto roce.

Glassdoor je populární služba, kde jsou zveřejňovány nabídky práce v technologickém sektoru. Služba ale zejména umožňuje zaměstnancům anonymně své zaměstnavatele hodnotit, takže je možné se zde dozvědět řadu zajímavých informací. Na Glassdoor je možné najít také firmy z Česka.

Pod Recruit Holdings spadá více podobných společností, například Indeed. Japonci americkou firmu získali ve fázi, kdy se rozhodovala, kudy dál. Naposledy od investorů získala peníze před dvěma lety a byla oceněna na 860 milionů dolarů. Glassdoor v poslední době zvažoval vstup na burzu.

Glassdoor vznikl v roce 2008 a měsíčně ho navštíví 59 milionů unikátních uživatelů. Má informace o 770 tisících společnostech, 40 milionů recenzí a dalších hodnocení. Aktuálně službu využívá přes sedm tisíc zaměstnavatelů.

Našli jste v článku chybu?