Hlavní navigace

Portál Nova Plus umožní divákům hlasovat o snímcích do Noci filmových nadějí

Sdílet

Jan Brychta 19. 10. 2018
Fast Food Film Autor: TV Nova

Online portál NovaPlus.cz stejnoj­menné televizní skupiny se kromě tvorby vlastních internetových pořadů, jako je například série Jak se vede, Malé lásky nebo Hashtag Vaška Matějovského, rozhodl podpořit mladé filmaře. Ve spolupráci s řetězcem rychlého občerstvení McDonald´s spustil portál Fast Food Film a pod jeho hlavičkou oslovil čtyři začínající tvůrce s úkolem vytvořit snímek z prostředí fastfoodové provozovny. 

Všichni čtyři soutěžící dostali k dispozici stejné prostředky, ale konkrétní rozpočet, se kterým každý z filmařů pracoval, zatím produkce nechtěla specifikovat. Na NovaPlus.cz chceme podporovat mladé tvůrce a spolupracovat s nimi. Některé filmy vynikají po vizuální stránce a ty další jsou skvěle dramaturgicky vystavené, okomentoval výkony oslovených tvůrců Lukáš Hrdý, kreativní producent portálu. 

Návštěvníci webu také mohou hlasovat o nejlepší z uvedené čtveřice snímků. Ten nejúspěšnější bude vyhlášen během finálového večera soutěže Noc filmových nadějí. Letošní vyhlášení soutěže studentských snímků proběhne v pátek 16. listopadu v pražském kině BioOko.

Soutěžní filmy projektu Fast Food Film

Život je jako hamburger

Autorem filmu je mladý kameraman ze Zlína Dominik Truhlář, který vypráví příběh Carlose, který je velký fanoušek hamburgerů. Film chce „s nadsázkou a humorem ukázat, že i ve fast foodu mohou pracovat drsňáci“.

Snímek je dostupný na portále NovaPlus.cz.

Nightshift 

Duc Viet Duong alias Dužan nedokončil FAMU, ale i tak se svými filmy získal několik ocenění po světě. Jeho soutěžní snímek Nightshift je malým rodinným dramatem o klukovi který zjišťuje, že máma je vlastně víc než kámoši.

Snímek je dostupný na portále NovaPlus.cz.

Láska z Mekáče

Autor snímku Andy Fehu vystudoval Filmovou a divadelní vědu v Olomouci a pražskou FAMU. Soutěží s romantickou komedií nazvanou Láska z Mekáče, ve které mladý muž soupeří s vyspělou technologií o srdce své vysněné. Že to nebude nic jednoduché, je asi jasné…

Snímek je dostupný na portále NovaPlus.cz.

Men´s needs

Alex Vyroubal nestudoval žádnou filmovou školu, vše se naučil sám a natáčí reklamy a jiné pořady. Jeho Men´s need je film o jedné velké lásce, o tom, jak každý zažil tu chvíli, kdy po něčem opravdu toužil, ale styděl se projevit své city. Hrdina filmu touží opravdu moc, ale překoná svůj stud?

Snímek je dostupný na portále NovaPlus.cz.

Hlasovat pro soutěžní snímky mohou diváci do čtvrtka 15. listopadu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 10. 2018 1:28

  zx (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  Tak ono v informatice to není o moc jiné.
  Už kolikrát jsem viděl tzv. programátorské soutěže, které dělají z lidí pitomce. Viděl jsem soutěž ve stylu "naprogramujte pro nás aplikaci podle zadání, a ten nejlepší z vás za to dostane zaplaceno (samozřejmě jen pár korun)",
  podobné je to se soutěžema v teoretické informatice / AI, kde se místo zaplacení pár doktorandů vypíše soutěž a doufá se, že někdo vymyslí něco zajímavého za minimum peněz.
  Stejnětak bug bounty programy jsou ekonomicky velice výhodná záležitost. Vaše programy prochází mnoho lidí, ale vy zaplatíte jen těm pár, kteří něco najdou - mnoho očí za málo peněz.

  Je vidět, že i na tom managementu se člověk něco naučí, ač programátoři rádi tvrdí něco jiného...

 • 19. 10. 2018 19:42

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Já bych napsal hororovou povídku o mladém muži, který vystudoval univerzitu, aby mohl natáčet zadarmo na mobil reklamu na mekáč. Češi si nechají všechno líbit. Dneska jsem potkal ve městě partu anglicky mluvících turistů, kteří nechápali, že u nás se nesmí přecházet na červenou, když nic nejede. Ale auta smí jezdit i když má chodec zelenou. Prostě se tomu jenom chechtali, a po pár minutách čekání už jim došla trpělivost a stejně to riskli na červenou.