Hlavní navigace

Poskytovatelé internetu žádají od státu dotace na výstavbu ve výši 1,1 miliardy

9. 7. 2019

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR Autor: Jan Sedlák

Ministerstvo průmyslu a obchodu o půlnoci ukončilo příjem žádostí na dotace na vybudování vysokorychlostního internetu v rámci takzvané druhé výzvy. Oproti první výzvě, která i kvůli špatně nastaveným podmínkám přilákala pouze tři internetové providery žádající necelých 50 milionů korun, nápravné kolo zaznamenalo větší úspěch.

„Resort jich [žádostí o dotace] obdržel 40 v celkovém investičním objemu 1 483 336 554 Kč, z čehož je 1 112 042 415 Kč požadovaná dotace,“ uvádí ministerstvo. Výzva byla vyhlášena letos v únoru. Na rychlý internet původně mělo jít z dotací 14 miliard, částka je nakonec ale výrazně nižší a zbytek peněz byl přerozdělen jinam. Situaci na Lupě dlouhodobě sledujeme.

„Projektové žádosti v následujících týdnech posoudí hodnotitelé. Mimo jiné ověří, zda splňují pravidla dotačního programu Vysokorychlostní internet realizovaného v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) a přidělí body dle dříve schváleného modelu hodnocení,“ popisuje MPO další kroky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).