Hlavní navigace

Poslanci se dnes neveřejně zabývají hospodařením České televize

8. 10. 2019

Sdílet

Petr Dvořák, Česká televize Autor: Česká televize

Ve sněmovně se dnes od 9 hodin neveřejně sejdou poslanci, aby diskutovali o hospodaření a činnosti České televize. Na uzavřeném semináři má na otázky odpovídat generální ředitel Petr Dvořák. Přítomni ale budou i členové Rady ČT, která se ze zákona sněmovně zodpovídá a předkládá jí výroční zprávy České televize.

Úvodního slova se ujme předseda sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO. Na programu jsou odpovědi na písemné otázky poslanců a navazující diskuse. 

Podobné neveřejné setkání o České televizi je ve sněmovně neobvyklé. Poslanci o činnosti a hospodaření veřejnoprávního média zpravidla diskutují při zasedáních mediálního výboru anebo rovnou na plénu sněmovny při projednávání výročních zpráv. 

Právě schvalování výročních zpráv se ale za současného složení sněmovny zadrhlo. Zatímco mediálním výborem prošly a ten je doporučil schválit, na plénu se projednávání oddaluje a protahuje. Ve sněmovně je momentálně „zaparkováno“ šest výročních zpráv o činnosti a hospodaření ČT počínaje rokem 2016.

Pokud by sněmovna dvě výroční zprávy neschválila, otevřela by si tím podle zákona cestu k možnému odvolání Rady České televize ve stávajícím složení. Rada České televize kromě jiného volí a odvolává generálního ředitele nebo schvaluje rozpočet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).