Hlavní navigace

Poslechněte si: Znělky CNN Prima News nahrál symfonický orchestr

Sdílet

Filip Rožánek

Zpravodajská stanice CNN Prima News zveřejnila ukázky hudebního zpracování znělek. Pro televizní vysílání je vytvořil tým 90 hudebníků a skladatelů platformy Soundsgate. „Rozhodli jsme se k ojedinělému kroku a do vytvoření znělek jsme zapojili symfonický orchestr,“ uvedl generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

Příprava s týmem hudebníků, autorů, dramaturgů, skladatelů a zvukových mistrů zabrala několik měsíců. Hudba vznikala ve spolupráci se čtveřicí skladatelů: Petrem Wajsarem, Eliou Cmíralem, Zuzanou Michlerovou a Tomášem Živorem. 

„Opravdovou odlišnost jsme si dovolili například u znělky počasí, která je klidnější a méně akční. Všechny ostatní, to znamená zprávy, sport, doprava, jsou v pohybu, hraje zde velkou roli žesťová sekce, tedy trubky, trombóny, lesní rohy, a naopak více v pozadí je ta lyrická, dřevěná sekce, tedy flétny, hoboje, klarinety, která si zahraje víc právě ve znělce počasí,“ vysvětluje hlavní skladatel projektu Petr Wajsar.

Nahrávání hudby ve slavném studiu A v pražském Karlíně bylo dokončeno 24. listopadu 2019. Padesátičlenný symfonický orchestr Soundsgate dirigoval Dominik Svoboda. Znělky nebudou jenom symfonické, budou mít i elektronický podkres. Jejich finální zvuková podoba do televizního vysílání vzniká ve spolupráci s rezidenty Abbey Road Studios v Londýně. 

CNN Prima News bude kombinovat zpravodajství připravené českými reportéry a pořady ze CNN v českém jazyce. Zprávy budou dostupné v televizi, na internetu a v interaktivním prostředí HbbTV. CNN Prima News bude v DVB-T2 a v nabídce kabelových a satelitních operátorů.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?