Hlavní navigace

Poslechněte si: Znělky CNN Prima News nahrál symfonický orchestr

Sdílet

Filip Rožánek 21. 2. 2020

Zpravodajská stanice CNN Prima News zveřejnila ukázky hudebního zpracování znělek. Pro televizní vysílání je vytvořil tým 90 hudebníků a skladatelů platformy Soundsgate. „Rozhodli jsme se k ojedinělému kroku a do vytvoření znělek jsme zapojili symfonický orchestr,“ uvedl generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

Příprava s týmem hudebníků, autorů, dramaturgů, skladatelů a zvukových mistrů zabrala několik měsíců. Hudba vznikala ve spolupráci se čtveřicí skladatelů: Petrem Wajsarem, Eliou Cmíralem, Zuzanou Michlerovou a Tomášem Živorem. 

„Opravdovou odlišnost jsme si dovolili například u znělky počasí, která je klidnější a méně akční. Všechny ostatní, to znamená zprávy, sport, doprava, jsou v pohybu, hraje zde velkou roli žesťová sekce, tedy trubky, trombóny, lesní rohy, a naopak více v pozadí je ta lyrická, dřevěná sekce, tedy flétny, hoboje, klarinety, která si zahraje víc právě ve znělce počasí,“ vysvětluje hlavní skladatel projektu Petr Wajsar.

Nahrávání hudby ve slavném studiu A v pražském Karlíně bylo dokončeno 24. listopadu 2019. Padesátičlenný symfonický orchestr Soundsgate dirigoval Dominik Svoboda. Znělky nebudou jenom symfonické, budou mít i elektronický podkres. Jejich finální zvuková podoba do televizního vysílání vzniká ve spolupráci s rezidenty Abbey Road Studios v Londýně. 

CNN Prima News bude kombinovat zpravodajství připravené českými reportéry a pořady ze CNN v českém jazyce. Zprávy budou dostupné v televizi, na internetu a v interaktivním prostředí HbbTV. CNN Prima News bude v DVB-T2 a v nabídce kabelových a satelitních operátorů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.