Hlavní navigace

Pošťáci budou těsně před Vánoci stávkovat. Zatím jen symbolicky

12. 12. 2016

Sdílet

Příští pondělí mezi pátou a sedmou hodinou se do stávky zapojí přibližně šest tisíc zaměstnanců České pošty. Dvouhodinovou pauzou si chce pětina pošťáků vybojovat zvýšení mezd o dva a půl tisíce korun. 

Do akce se zapojí jen tři z devíti odborových svazů, které v rámci pošty fungují. Ty největší z nich se ke stávce nepřipojí. 

Pokud se jim v pondělí nezadaří, chtějí pokračovat dvaadvacátého prosince. „Doufáme, že tímto krokem přimějeme vedení České pošty, zřizovatele ministerstvo vnitra a stát, aby se problematikou nízkých mezd svých zaměstnanců začali konstruktivně zabývat,“ tvrdí pro ČTK předseda svazu SOS-21 Petr Pohl.

Letošní Vánoce mají být zase o trochu náročnější než ty minulé. E-commerce totiž roste a trend byl zřejmý už během konce listopadu, kdy počet zásilek vzrostl o polovinu. V dalších týdnech očekává pošta nárůst až dvojnásobný. „Ve srovnání s běžným měsícem v roce, například květnem, je nyní nárůst ve výši 50 procent, a to se stále ještě nenacházíme v absolutní předvánoční špičce,“ tvrdí agentuře mluvčí pošty Matyáš Vitík

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 12. 2016 13:19

    Medvěd

    A jak se stávka pozná? Budou v uvedených dvou hodinách pošťáci balíky opravdu doručovat do ruky místo toho, aby pouze druhý den do schránky vhodili oznámení o nezastižení adresáta, jak jest v tuzemsku obvyklé? V tom případě ať klidně zahájí stávku časově neomezenou... :-))

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).