Hlavní navigace

Potíže bank: ČSOB nejde mobilní aplikace, Komerční banka má třetím dnem výpadky

13. 12. 2017

Sdílet

Komerční banka - perex

Dvě velké banky mají v posledních dnech problémy se svým internetovým bankovnictvím. ČSOB se od pondělka potýká s problémy svých mobilních aplikací, ke kterým se momentálně vůbec nelze přihlásit.

„Naše aplikace SmartBanking byla předchozí 2 dny pomalejší a někdy i nedostupná. Na opravě intenzivně pracujeme a naši lidé dělají vše proto, abychom ji mohli co nejdříve bezpečně spustit. Na bezpečí vašich peněz a dat nemá toto žádný dopad. Zatím tedy prosím využívejte své internetové bankovnictví. Omlouváme se vám za veškeré nepříjemnosti a děkujeme za pochopení,“ informuje banka na sociálních sítích.

„Důvodem jsou technické problémy v dílčí části systému. Na odstranění technických problémů a znovuzprovoznění aplikace intenzivně pracujeme, avšak v tuto chvíli nedokážeme sdělit přesný čas spuštění,“ potvrdil Lupě mluvčí banky Patrik Madle. Aplikaci podle něj využívá asi 250 tisíc klientů ČSOB.

Potíže mají i klienti Komerční banky, jejíž internetové bankovnictví má v posledních třech dnech dnech opakovaně výpadky. Poslední proběhl dnes ráno.

„Velice se omlouváme za potíže způsobené dnešním neplánovaným výpadkem. Nyní jsou již aplikace internetového bankovnictví v plném provozu. Věříme, že se situace již nebude opakovat,“ omouvá se banka na své facebookové stránce.

„Na začátku měsíce jsme nasazovali mnoho změn v aplikacích přímého bankovnictví a vzhledem k velké komplexitě nově zaváděných služeb v internetovém i mobilním bankovnictví jsme zaznamenali několik chyb, které nadměrně zatěžovaly IT infrastrukturu a vedly z pohledu uživatelů k částečné nedostupnosti aplikací. Bohužel i přes důkladné testování se tyto chyby v testovacím prostředí neprojevily. Na stabilizaci systému pracujeme s nejvyšší možnou prioritou. Našim klientům se za komplikace velice omlouváme,“ potvrdil Lupě mluvčí Pavel Zúbek. Banka podle něj nicméně momentálně neuvažuje o tom, že by se vrátila ke staré verzi aplikace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).