Hlavní navigace

PPL po Novém roce zdraží služby

29. 11. 2019

Sdílet

ppl

Přepravní služba PPL chce v příštím roce zvýšit ceny, argumentuje rostoucími vstupními náklady a investováním do zkvalitňování služeb.

Navýšení se bude lišit podle typu služby, nový ceník platný od 1. 1. 2020 je k dispozici na webu [PDF]. Vedle růstu cen služeb PPL stanovila i novou vyšší sazbu mýta, údajně kvůli  novému navýšení zpoplatněných úseků silnic.

„Současná situace na pracovním trhu způsobuje nedostatek pracovních sil, a tím tlak na růst mezd zaměstnanců. Společnost také neustále investuje do zkvalitňování služeb a zvyšování kvality. V roce 2019 dosáhla PPL u kvality doručení historického maxima. Všechny tyto náklady se proto promítají i do cen. Jejich navýšení v příštím roce činí v průměru u balíkových služeb 3,6 %, u paletových služeb pak 5,0 %,“ tvrdí přepravce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 2. 2020 12:33

    bez přezdívky

    Zdravím. Ráda bych tu do pléna hodila informci, že databáze testů na PPL se po dlouhé době změnila, nejen zdražila. Místo tří odpovědí jsou na výběr čtyři, otázky si ani nejsou podobné. A úspěšnost je obecně teď fakt nízká, téměř nulová. Tak kdyby to někomu zde přítomnému pomohlo... mám sepsaných zhruba 110 otázek.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).