Hlavní navigace

Praha chystá hackathon na téma chytré dopravy. O víkendu je tu CEE Hacks

13. 3. 2017

Sdílet

Dvacítka týmů se bude pokoušet o nalezení nových řešení pro města zahlcená auty. Tříčlenné party budou mít osmačtyřicet hodin na to, aby daly dohromady funkční prototyp mobilní aplikace, senzoru nebo designu nových dopravních prostředků. Nejúspěšnější tým získá šek na 135 tisíc korun.

Přihlásilo se padesát týmů z celé Evropy. Pořadatelé jich vybrali dvacet. K dispozici budou mít reálná data z Prahy, a to jak z dopravních systémů, tak ze senzorů hluku či zplodin. 

Letošní ročník je zaměřený na chytrou mobilitu. „Prvkem, který bude města stále více a více ovlivňovat, jsou technologie umožňující vznik nových obchodních modelů na principu vzájemného sdílení, jako je například sdílení kol (bike-sharing) nebo osobních vozidel (car-sharing). Jsme zvědaví, jaké řešení hackathon přinese,“ dodává Miroslav Svítek, děkan Dopravní fakulty ČVUT, která je akademickým partnerem hackathonu.

Představení nástrojů a dat proběhne den před samotným začátkem – tedy ve čtvrtek ve čtyři hodiny ve Škoda DigiLabu. Samotný 48hodinový maraton začne pak v pátek ráno v Prague Startup Centre.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).