Hlavní navigace

Praha příští týden představí Datovou platformu, nabídne i otevřená data

Sdílet

Jan Sedlák 13. 6. 2018
Prague Data City Congress 2018

Kam přijdou všechna ta data z chytrých pouličních lamp, laviček, košů a dalších systémů, které pod hlavičkou Smart Prague průběžně zprovozňuje hlavní město? Městská firma Operátor ICT, která má tyto aktivity na starost, už nějakou dobu připravuje Datovou platformu, která má informace z různých zdrojů centralizovat. Veřejně ji poprvé představí 20. června dopoledne.

„Cílem Datové platformy hlavního města Prahy je integrace městských dat, jejich zpracování a propojování, analýza a následné poskytování zpracovaných dat zpět městu a občanům. Bude se jednat o největší městský datový projekt v České republice,“ uvádí oficiální prohlášení.

Zveřejněny také mají být první datové sady a dashboardy, se kterými bude možné pracovat. Počítá se s veřejným portálem a otevřenými daty.

Hlavní město Praha zadalo přípravu datové platformy své městské firmě Operátor ICT. Aktuálně cena dosahuje 25 504 434 korun bez DPH (30 860 365 korun s DPH). Detaily a specifikace lze nalézt v registru smluv.

Na oficiální představení platformy hned 21. června naváže konference Prague Data City Congress 2018, kterou pořádají Praha a Operátor ICT. Vyměňovat se zde mají zkušenosti v tom, jak se s městskými daty pracuje. Registrace je zdarma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 6. 2018 2:25

    Luxpe (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

    Doufám, že magistrát hlavního města Prahy nám obyvatelům umožní také výhodnější telekomunikace značka PRE mobil je příšerná spolupráce s T-Mobile to se snad změní. Uvítal bych značku Praha mobil a je pravda, že spíše se dobře prodává kvalitní služby které pak už jen pomůže i dobrá značka.
    Místo Lítačky bych uvítal kreditovou jízdenku umožňující různé benefity pro ty kteří si dobíjí roční jízdenku za 3650 Kč. Za 4380 Kč ročně bych umožnil 2 GB dat VPN 300 minut, 2,49 Kč/min. 1+1 100 SMS, 1,51 Kč.