Hlavní navigace

Práva na Premier League pro český a slovenský trh získal Skylink

8. 7. 2021

Sdílet

Oficiální míč Premier League v sezoně 2021/22 Autor: Premier League/Nike

Exkluzivní vysílací práva na Premier League pro Českou a Slovenskou republiku na tři sezony, počínaje sezonou 2022/23, získala skupina Canal+. Na českém a slovenském trhu provozuje satelitní a internetovou platformu Skylink.

„Touto akvizicí Canal+ Group posiluje exkluzivní obsah značky Skylink působící na českém a slovenském trhu,“ uvedla společnost v tiskové zprávě. „Canal+ je hrdý, že českým i slovenským divákům přinese všech 380 utkání za sezónu,“ doplnila.

Oficiální míč Nike pro Premier League v sezoně 2021/22, ilustrační snímek
Autor: Premier League/Nike

Oficiální míč Nike pro Premier League v sezoně 2021/22, ilustrační snímek

„Premier League je nadšena z pokračujícího nadstandardního vztahu se společností Canal+ ve Francii a s možností rozšířit spolupráci také na jejích dvou nových trzích, České a Slovenské republice, prostřednictvím Skylinku. Canal+ svým zákazníkům trvale nabízí špičkové sportovní přenosy a fanoušci Premier League v těchto nových zemích se mohou těšit na možnost sledování spousty skvělých zápasů až do sezony 2024/25,“ sdělil za Premier League její mediální ředitel Paul Molnar.

Maxime Saada, generální ředitel společnosti Canal+, k tomu uvedl: „Naše partnerství s Premier League se poprvé rozšíří i do České republiky a na Slovensko, což je další důležitý krok v mezinárodní strategii rozvoje skupiny Canal+, která má nyní více než 22 milionů předplatitelů, z toho 14 milionů mimo Francii.“

Finanční podmínky dohody nejsou veřejně známé. Francouzský deník Les Echos připomněl, že v předchozím období se cena práv vyšplhala na 115 milionů eur za jednu sezonu Premier League pro všechny trhy pokryté ve smlouvě.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 7. 2021 7:04

  bez přezdívky

  Skylink nikdy více ať maj sebe lepší program......­.......

  9. 7. 2021, 07:05 editováno autorem komentáře

 • 9. 7. 2021 7:30

  Filip Rožánek

  Vysílací práva pro Skylink platí od září 2022, konkrétní podoba vysílání Premier League ještě nebyla oznámena.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).