Hlavní navigace

Pražské ČVUT kvůli koronaviru kompletně přerušuje výuku

9. 3. 2020

Sdílet

ČVUT - logo Autor: ČVUT

České vysoké učení technické (ČVUT) v Praze počínaje 10. březnem preventivně přerušuje výuku a zavádí i další opatření, která souvisejí s potenciálním šířením nákazy koronavirem (COVID-19). Vysoká škola o tom informovala v tiskové zprávě. Přerušení výuky má trvat do 22. března, po tomto datu si vedení školy vyhradilo možnost přerušení v případě potřeby prodloužit.

„Součástí opatření jsou také zrušení všech zahraničních cest a přijímaní zahraničních návštěv, zrušení všech konferencí a společenských akcí ČVUT v Praze a v prostorách ČVUT v Praze a nastavení systému zvýšené ochrany zaměstnanců ČVUT v rizikových skupinách,“ uvádí dále škola.

„Je nutné si uvědomit, že křivka nárůstu nakažených má univerzální chování, kdy po kontrolovaném pomalém nárůstu dochází k velmi prudkému nekontrolovatelnému růstu. Tento vzor lze sledovat v Koreji, Japonsku, Německu, Itálii a s velkou pravděpodobností nastane i v ČR. ČR se nyní nachází na úrovni kontrolovaného pomalého nárůstu. V tomto okamžiku záleží jen na připravenosti a opatřeních tlumících přenos od nedetekovaných nakažených osob, jak bude tato křivka strmá. V žádném případě není nutné vyvolávat paniku, ale je na místě snižovat riziko přenosu, a proto jsem dnes, po důkladném uvážení s vedením ČVUT, vydal pokyn uvádějící v činnost další ochranná opatření,“ vysvětluje rektor Vojtěch Petráček.

Přerušení výuky dnes na svém webu oznámila tak Vysoká škola ekonomická (VŠE) v Praze. U této školy jde ale zatím jen o uzavření na jeden a půl dne (od 9. března odpoledne, po celý 10. březen), aby mohly být prostory školy vydezinfikovány. Jedna ze studentek totiž oznámila, že byla v kontaktu s nakaženou osobou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).