Hlavní navigace

Pražský Davinci Travel System získal peníze od investora Revolutu

18. 12. 2018

Sdílet

Davinci Travel System

Vedle Kiwi.com v Česku roste další zajímavá společnost orientovaná na online cestování. Pražský startup Davinci Travel System (Davinci TS) získal novou investici od evropského fondu Seedcamp, který drží podíly také ve firmách Revolut nebo UiPath. Firmy výši investice nekomentují. Jde o takzvanou bridge investici sloužící pro přípravu na větší investiční kolo. Davinci TS už první peníze získal v loňském roce od J&T Ventures a Prague Boats.

„Spolupráce se Seedcampem nám otevírá dveře na britském trhu a dává příležitost využít obrovskou síť kontaktů a jejich know-how. Samotné peníze pak směrujeme primárně na růst týmu, v Praze hledáme nejen programátory, ale také seniorní lidi se zkušeností z travel industry,“ uvádí zakladatel a šéf Davinci TS Alex Ilyash.

Pražská společnost vyvíjí rezervační systém pro hotely, zaměřuje se především na velké skupiny lidí. V současné době má uzavřenou spolupráci s pěti tisíci hotely ve více než 900 městech v Evropě. Plánem je se do konce příštího roku dostat na 20 tisíc hotelů.

Davinci TS pro účely expanze nabral nové lidi. Šéfem strategie a business developmentu se stala Gaukhar Alibayeva, která přichází z Booking.com, obchod začal řídit Petr Hrabálek přicházející z Amadeus a rozvoj partnerství s hotely dostal na starost Michal Drahoš, který pracoval rovněž pro Booking.com nebo Slevomat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).