Hlavní navigace

Pražský Hosting90 je na prodej, majitel na trhu shání kupce

Sdílet

Jan Sedlák 23. 2. 2018
Hosting90

Pražská společnost Hosting90 systems fungující od roku 2002 je podle informací Lupy na prodej. Majitel na trhu poměrně intenzivně oslovuje podobné firmy s nabídkou na odkup. Obchodní ředitel Vladimír Vacek dal tento týden výpověď.

„V rámci působení v ČR jsme dosáhli cílů, které nám umožňuje lokální trh. Logicky se pak zamyslíte, jak dál,“ komentuje pro Lupu situaci ředitel a majitel Hosting90 Jan Hilgard. „No a my jsme se rozhodli hledat strategické parťáky, kteří by umožnili naší firmě plně využít potenciálu cloudové orchestrace a automatizace, do které jsme investovali nemalé finanční prostředky a která je podle našeho názoru s ohledem na trh revoluční.“

Hosting90 dělá byznys s webhostingem, managed službami, VPS servery, dedikovanými VDS servery a doménami. Pod značkou Systems90 rozvíjí cloudové služby a přítomnost ve webhostingu a registraci domén má také v Srbsku a Chorvatsku. Hosting90 své služby provozuje z datového centra TTC v Praze.

Společnost v roce 2016 vygenerovala tržby ve výši 19,3 milionu korun, což bylo o půl milionu více než rok předtím. Čísla za loňský rok ještě nezveřejnila.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 2. 2018 8:18

  jdu kolem (neregistrovaný) 77.111.244.---

  V Srbsku ani Chorvatsku již nic neprovozují. Srbskou doménu vlastní Registrant: Gransy d.o.o. a Chorvatskou jiná firma.
  Ty informace jsou nepřesné, což by si tedy Lupa mohla ověřovat...

 • 23. 2. 2018 18:57

  pepa (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Dle publikované účetní závěrky to zrovna ziskové není. Co utrží, to utratí... a to je asi důvod prodeje :-)

 • 13. 3. 2018 12:17

  Lemrouch (neregistrovaný) 195.181.172.---

  No tak Vám nevím, nevím. Nemůže vyjádření přítele Vladimír Vacek v úvodu čĺanku být jen potvrzením jeho nekompenece a neschopnosti prodat cokoliv z hostingových služeb? Pokud se nepletu cca před rokem se s ním rozloučili i u AppCloud. Máte k tomu někdo více informací?