Hlavní navigace

Pražský Starlab končí s bezplatným hostingem Raspberry Pi

28. 8. 2018

Sdílet

Raspberry Pi 3 Model B+

Pražská společnost Starlab ruší bezplatný prostor pro mikropočítače Raspberry Pi, který byl provozován několik let. Firma službu provozovala zdarma a mimo jiné tím vyplňovala prostory v racku. Uživatelé si postupně své přístroje odnášejí.

„Službu jsme provozovali zcela zdarma pro nadšence Raspberry Pi. Zbývá asi posledních 20 neodnesených kusů z původních téměř 100 kusů,“ uvádí pro Lupu ředitel Starlabu Dalibor Straka.

Starlab původně měl dva 4U moduly do racku, součástí bylo i dálkově ovládané napájení přes micro-USB. Společnost nyní uvažuje, že dá k dispozici open source návrh spínací desky včetně malého kusu kódu pro Arduino.

„Pokud by někdo měl zájem o využití našeho 4U modulu a poskytovat nadále službu hostingu Raspberry Pi zdarma, můžeme předat do dobrých rukou nějakého nadšence,“ vzkazuje dále Straka.

Hosting pro Raspberry Pi v Česku provozuje také například společnost best-hosting.cz. Většinu zákazníků má ze zahraničí. Společnost nabízí hosting zařízení za 954 korun ročně s tím, že prodává i samotné mikropočítače.

Podobně jako Starlab služby pro Raspberry ruší také nizozemská společnost PCextreme, která je rovněž ze začátku nabízela zdarma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).