Hlavní navigace

Pražský StartupYard vyslal do světa dalších šest projektů, dominují Češi

14. 6. 2018

Sdílet

StartupYard - logo Autor: StartupYard

Pražský akcelerátor StartupYard včera v kině OKO uspořádal Demo Day, tedy prezentaci devátého akceleračního kola. Své projekty ukázalo těchto šest startupů.

  • AdiQuit (Česko) – Kapesní terapeut ve formě mobilní aplikace, který motivuje lidi přestat kouřit. Součástí je motivační systém i takzvaná gamifikace. Fungovat to má i vědecky.
  • Blocknify (Česko) – Elektronický notář využívající blockchain k zajištění nezměnitelnosti, spolupráce a ověřování třetích stran pro smluvní účely. Oproti DocuSign a spol. zajišťuje smlouvy a podpory pomocí P2P sítí.
  • Deaf Travel (Česko) – Online služba pro neslyšící a osoby s poruchami sluchu, která poskytuje výlety s průvodcem, recenze a informace ve znakových jazycích.
  • Elefenity (Velká Británie) – Finanční umělá inteligence nabízí předem schválené finanční řešení pro lidi spadající do finančně zranitelné skupiny lidí. Pomáhá z dluhů, konsoliduje půjčky a podobně.
  • Behavee (Česko) – Doporučovací algoritmus se neustále učí na anonymizovaném chování zákazníků, přičemž respektuje GDPR. Poskytuje nové nabídky v reálném čase a respektuje při tom soukromí.
  • Turtle Rover (Polsko) – Open source robotická platforma, která různým skupinám poskytuje nástroje pro nasazování robotů v terénu.

StartupYard prozatím investoval do 65 startupů a dalších více než 11 milionů eur se na investicích podařilo získat 27 firmám, které tímto největším soukromým akcelerátorem ve střední a východní Evropě prošly. StartupYard podporují investoři jako Josef Matějka nebo Michal Illich.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).