Hlavní navigace

Příjmy Intelu nečekaně poklesly, údajně i kvůli černé listině USA

29. 7. 2019

Sdílet

Robert Swan, Intel

Příjmy Americké společnosti Intel za druhý kvartál, který skončil 29. června, meziročně poklesly (PDF). Na poklesu o 3 % se projevily horší výsledky serverové i PC divize.

Intel za Q2 utržil 16,5 miliardy dolarů a navzdory poklesu výsledky přesto předčily očekávání některých analytiků (15,70 miliardy). Počítačová divize, Client Computing Group, vygenerovala příjem 8,8 miliardy, byla tedy mírně růstová (+1 %) a divize datacenter, Data Center Group, přinesla 7,7 miliardy, což představuje meziroční propad o 7 %, původní DCG je dole dokonce o 10 % (s 5 miliardami příjmů), výsledky zachraňují skupiny IOTG a PSG, které díky společnému reportování v rámci divize a rostoucím příjmům snižují ve finančním reportu celkovou ztrátu.

„Museli jsme také dočasně zastavit dodávky technologií určitým zákazníkům v reakci na revidovanou černou listinu amerického ministerstvo obchodu,“ uvedl další možnou příčinu poklesu příjmů CEO Intelu, Bob Swan. Pro třetí čtvrtletí Intel očekává příjmy 18 miliardy dolarů.   

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).