Hlavní navigace

Prima spustí zpravodajskou stanici pod značkou CNN

Sdílet

Filip Rožánek

Televize Prima navázala spolupráci s americkou zpravodajskou stanicí CNN a oznámila, že spustí na českém trhu nový program pod názvem CNN Prima News. Nová stanice bude vysílat kontinuální zpravodajství i další pořady po celý den, sedm dní v týdnu, a informovat diváky o zásadním dění doma i ve světě. Dostupná bude divákům v terestrickém vysílání i v nabídce kabelových a satelitních operátorů po celé České republice.

Zahájení vysílání se očekává během jednoho roku. Domácí obsah bude vytvářet redakce zpravodajství TV Prima, odbavovat se bude z nové centrály, kam se televize chystá přestěhovat. Mezinárodní zpravodajství dodá CNN. Součástí partnerské licence je vedle poskytování obsahu CNN a užití značky také předávání expertizy a rozsáhlé poradenství, související se spouštěním nové zpravodajské stanice

CNN Prima News je zatím nejnovější národní zpravodajskou stanicí, které CNN poskytuje licenci na svoji značku, a zařadí se tak vedle ostatních stanic, kterými jsou již například CNN Indonésie, CNN Filipíny, CNN News-18, CNN Turecko, CNNMoney Švýcarsko a CNN Řecko. Členem redakční rady CNN Prima News bude renomovaný novinář z centrály CNN.

„Zahájením vysílání stanice CNN Prima News začne v České republice zcela nová éra dynamického objektivního zpravodajství, které u nás nemá obdoby, a diváci se rozhodně mají na co těšit,“ uvedl ředitel Primy Marek Singer.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?