Hlavní navigace

Prima získala předběžné opatření zakazující Skylinku šířit její programy na Slovensku

Sdílet

Jan Brychta 22. 6. 2018
Skylink Autor: M7 Group

Televizní skupina Prima získala od pražského městského soudu předběžné opatření, kterým soudce nařídil společnosti M7 Group, aby u dekódovacích karet k obsahovým službám slovenského Skylinku zablokovala přístup k jejím televizním programům. Společnost M7 Group je nadále povinna zdržet se na Slovensku nabízení a prodeje dekódovacích karet, které umožňují uživatelům jejich příjem mimo Českou republiku, píše se ve vyjádření Primy. 

Prohlašujeme, že provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group, neporušuje žádné zákony ani sjednané smlouvy. Rozhodnutí soudu o předběžném opatření budeme komentovat poté, co nám bude doručeno oficiální cestou, což se zatím nestalo, uvedl pro DigiZone mediální zástupce firmy Marek Němec.

Operátoři by neměli jednat v rozporu se smlouvou a distribuovat naše programy mimo území České republiky, a vystavovat nás tak nebezpečí postihu ze strany globálních poskytovatelů autorských práv u zahraničních pořadů. Diváci na Slovensku mohou i nadále sledovat své oblíbené pořady na kanále Prima Plus, dodala tisková mluvčí Primy Gabriela Semová.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.