Hlavní navigace

Prima získala předběžné opatření zakazující Skylinku šířit její programy na Slovensku

Sdílet

Jan Brychta 22. 6. 2018

Televizní skupina Prima získala od pražského městského soudu předběžné opatření, kterým soudce nařídil společnosti M7 Group, aby u dekódovacích karet k obsahovým službám slovenského Skylinku zablokovala přístup k jejím televizním programům. Společnost M7 Group je nadále povinna zdržet se na Slovensku nabízení a prodeje dekódovacích karet, které umožňují uživatelům jejich příjem mimo Českou republiku, píše se ve vyjádření Primy. 

Prohlašujeme, že provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group, neporušuje žádné zákony ani sjednané smlouvy. Rozhodnutí soudu o předběžném opatření budeme komentovat poté, co nám bude doručeno oficiální cestou, což se zatím nestalo, uvedl pro DigiZone mediální zástupce firmy Marek Němec.

Operátoři by neměli jednat v rozporu se smlouvou a distribuovat naše programy mimo území České republiky, a vystavovat nás tak nebezpečí postihu ze strany globálních poskytovatelů autorských práv u zahraničních pořadů. Diváci na Slovensku mohou i nadále sledovat své oblíbené pořady na kanále Prima Plus, dodala tisková mluvčí Primy Gabriela Semová.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.