Hlavní navigace

Prime Fund: V ČR startuje další startupový fond, zaměřuje se i na velké firmy

21. 1. 2021

Sdílet

Jan Svoboda, Prime Fund Autor: Prime Fund

V Česku začíná operovat další fond, který se bude točit kolem investic do technologií. Jmenuje se Prime Fund a otevírá se investorům, kteří mohou vložit alespoň milion korun s investičním horizontem pěti až sedmi let a cíleným výnosem pro investory osm až dvanáct procent ročně. Fond nabízí prioritní investiční akcie (PIA) s prioritním výnosem ve výši 6 procent ročně čistého.

Model, jakým chce Prime Fund operovat, je trochu jiný, než bývá u rizikového kapitálu zvykem. Fond bude investovat do mladých IT startupů (cloud, e-commerce, vývoj, infrastruktura, krypto, blockchain a další) a ty propojovat s velkými firmami, které zápasí s digitální modernizací. Vznikat tak mají i společné spin-off projekty.

“Již nyní jednáme s potenciálními partnery, jejichž byznys dlouhodobě generuje tržby ve vyšších stovkách milionů eur ročně. Jejich zdánlivou výhodou je stabilita a velikost, ale ve skutečnosti se jen komplikovaně posouvají kupředu, protože jsou často v technologiích značně pozadu za tím, co budoucí vývoj trhů a světa bude vyžadovat. A právě s nimi chceme budovat spin-off projekty, které využijí know-how našich portfoliových firem a týmů, do nichž společně zainvestujeme,” uvádí fond.

Za Prime Fundem stojí Jan Svoboda (investor a v minulosti marketingový ředitel České televize), Adam Juřica (Avant a spoluautor zákona o investičních společnostech a fondech), Lubomír Oravec (Erbia Business Club), Josef Donát (právník zaměřený na ICT), Josef Vorel (obchod v Hewlett-Packard nebo obchodní ředitel O2 ICT) a Radomír Čech (marketing, Fast Forward).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 1. 2021 8:19

    bez přezdívky

    To je ten stejný Svoboda co byl CEO Clever Monitoru? Výborný příbeh, málo zdokumentovaný. Nezaplacené mzdy, insolvence, pokus o vyvedení majetku, atd.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).