Hlavní navigace

Problémy Kaspersky v Americe nekončí. Jeho software přestal prodávat Best Buy

11. 9. 2017

Sdílet

Podezření ze spolupráce ruské bezpečnostní agentury s ruskou vládou postupně ničí byznys Kaspersky Lab ve Spojených státech. Potom, co FBI prohledala byty zaměstnanců firmy, státní správa vyřadila ruský software ze seznamu poskytovatelů služeb pro vládu a FBI vydalo doporučení neinstalovat nic od Kasperskyho do firemních systémů, je to problém v obchodu. 

Největší americký řetězec s elektronikou Best Buy podle agentury Reuters odstranil krabice se softwarem od Kaspersky Lab ze svých regálů. Podle zástupců obchodu se kolem firmy vznáší příliš nezodpovězených otázek a právě proto pozastavil prodej.

Samotná ruská firma se cítí v tlaku, ze kterého se velmi těžko dostane sama. „Podle všech okolností byl Kaspersky Lab zatažený do geopolitického boje, kdy se nás každá strana snaží ve své hře využít jako pěšce,“ uvedla firma pro agenturu RIA. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 9. 2017 20:58

    ldx (neregistrovaný)

    Haha tak v tomto kontextu už chápu, proč otevřeli ten nový obchod, kde se dá zaplatit kompletním prolustrováním vašeho mobilu :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).