Hlavní navigace

Prodeje smartphonů rostou. Vede Samsung a čínské značky

17. 5. 2017

Sdílet

Loni v tuzemsku opět stoupl prodej chytrých telefonů. Tentokrát to bylo o 2,4 procenta a v kapsách nových majitelů jich skončilo 2,7 milionu. Podle IDC už má ale letos růst skončit a v prvním čtvrtletí prorokuje dokonce pokles. 

Největší vzestup v dovozu na obou trzích nastal v posledním čtvrtletí loňského roku, a to především na Slovensku, kde objem dovozu smartphonů vzrostl v porovnání s třetím čtvrtletím o 61,6 procenta.

Nejprodávanější značkou je Samsung s třicetiprocentním podílem, o druhé a třetí místo se přetahují čínské značky Huawei a Lenovo. Apple si drží bramborovou medaili.

Přibližně 80 procent chytrých mobilů dodaných v ČR a na Slovensku ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016 podporovalo standard LTE. Průměrná prodejní cena takového telefonu také meziročně klesla o 7,9 procenta.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 5. 2017 14:46

  M.Z. (neregistrovaný)

  Je vidět, že se čínským značkám na našem trhu daří. A není divu, například s Huawei jsem teď velmi spokojený

 • 17. 5. 2017 16:29

  JT (neregistrovaný)

  Já dostal služební samsung J5 a ikdyž je to o tři roky nebo kolik novější telefon za podobnou cenu jako tehdy Zenfone 5 tak jsem se vrátil k Zenfone. Důvod ? Notifikační led, software foťáku má stabilizaci co nejde vypnout, pravý dual sim a SD karta , žádné nebo sim nebo karta...