Hlavní navigace

Obchody Žabka spustí online prodej, Bolt v části Prahy nákup doveze do hodiny

Sdílet

David Slížek 24. 4. 2020

Obyvatelé části Prahy mají mít ode dneška novou možnost, jak online nakoupit potraviny. Síť prodejen Žabka oznámila, že během pátku spustí online prodej ve spolupráci s aplikací Bolt Food

Zákazníci budou moci v aplikaci nakoupit a Bolt jim nákup v pokrytých částech Prahy rozveze do 60 minut, slibují firmy v tiskové zprávě. Bolt bude nákupy doručovat v okruhu tří kilometrů od prodejen a v pilotní fázi má služba fungovat jen v sedmi pražských obvodech. Postupně by se mělo pokrytí rozšiřovat. 

Průběh doručování budou zákazníci moci sledovat v aplikaci. „Aplikace průběžně upozorňuje, jakmile Žabka objednávku přijme, nákup připraví i jakmile jej převezme kurýr. V aplikaci je díky GPS zobrazena aktuální poloha kurýra a zákazník tak přesně ví, kde se kurýr nachází a kdy nákup dorazí,“ popisuje manažer Boltu pro střední Evropu Roman Sysel.

Objednávku připraví nejbližší obchod, poté ho vyzvedne kurýr a odveze zákazníkovi. Platby mají být možné jen online při objednávce. Doprava bude v pilotním provozu zdarma.

„V rámci pilotu je k dispozici na 250 produktů, konkrétně z nabídky pečiva, masných výrobků a lahůdek, kávy a čajů, mléčných výrobků, cukrovinek, nápojů, stejně jako z drogerie a kosmetiky. Počítá se s tím, že se sortiment bude nadále rozšiřovat,“ doplňují firmy.

Síť Žabka patří do skupiny Tesco a v Česku momentálně provozuje 113 obchodů. Obchody fungují na principu franšízy – provozují je jednotliví podnikatelé, kteří musí splňovat definované standardy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.