Hlavní navigace

Obchody Žabka spustí online prodej, Bolt v části Prahy nákup doveze do hodiny

24. 4. 2020

Sdílet

Žabka - prodejna - potraviny Autor: Žabka

Obyvatelé části Prahy mají mít ode dneška novou možnost, jak online nakoupit potraviny. Síť prodejen Žabka oznámila, že během pátku spustí online prodej ve spolupráci s aplikací Bolt Food

Zákazníci budou moci v aplikaci nakoupit a Bolt jim nákup v pokrytých částech Prahy rozveze do 60 minut, slibují firmy v tiskové zprávě. Bolt bude nákupy doručovat v okruhu tří kilometrů od prodejen a v pilotní fázi má služba fungovat jen v sedmi pražských obvodech. Postupně by se mělo pokrytí rozšiřovat. 

Průběh doručování budou zákazníci moci sledovat v aplikaci. „Aplikace průběžně upozorňuje, jakmile Žabka objednávku přijme, nákup připraví i jakmile jej převezme kurýr. V aplikaci je díky GPS zobrazena aktuální poloha kurýra a zákazník tak přesně ví, kde se kurýr nachází a kdy nákup dorazí,“ popisuje manažer Boltu pro střední Evropu Roman Sysel.

Objednávku připraví nejbližší obchod, poté ho vyzvedne kurýr a odveze zákazníkovi. Platby mají být možné jen online při objednávce. Doprava bude v pilotním provozu zdarma.

„V rámci pilotu je k dispozici na 250 produktů, konkrétně z nabídky pečiva, masných výrobků a lahůdek, kávy a čajů, mléčných výrobků, cukrovinek, nápojů, stejně jako z drogerie a kosmetiky. Počítá se s tím, že se sortiment bude nadále rozšiřovat,“ doplňují firmy.

Síť Žabka patří do skupiny Tesco a v Česku momentálně provozuje 113 obchodů. Obchody fungují na principu franšízy – provozují je jednotliví podnikatelé, kteří musí splňovat definované standardy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).