Hlavní navigace

Programová ředitelka TV Nova Alex Ruzek končí, nahradí ji Silvia Majeská

7. 1. 2021

Sdílet

Silvia Majeská Autor: TV Nova

Silvia Majeská byla dnes jmenována novou programovou ředitelkou TV Nova. V posledních devíti letech zastávala stejnou pozici ve slovenské televizi Markíza. Svou novou funkci bude vykonávat z Prahy a povede programové sekce pro obě dvě země. Bude zodpovědná za tvorbu programové strategie pro lineární kanály a online platformu Voyo. 

Silvia Majeská
Autor: TV Nova

Nová programová ředitelka Silvia Majeská

Za jejího působení uvedla Markíza řadu úspěšných pořadů, které i po letech stále vysílá, například Oteckovia, Horná Dolná či show Tvoje tvář má známý hlas. 

Dosavadní programová šéfka Alex Ruzek odchází po vzájemné dohodě k dnešnímu dni, pozici zastávala od prosince 2010. Předtím vedla od května 2009 českou verzi MTV. „Alex za tu řadu let udělala pro naši televizi mnoho a mockrát jí za to děkujeme. Vždy nám bylo potěšením s ní spolupracovat a přejeme jí hodně štěstí v realizaci jejích dalších profesních i osobních plánů. Probíhající změny jsou důsledkem našeho úsilí o rozvoj lineárních i nelineárních produktů. Našim cílem je zůstat nejinovativnějším a nejvíce kreativním tvůrcem obsahu v České republice. Těšíme se na spolupráci s naší dlouholetou kolegyní Silvií Majeskou a gratulujeme jí k nové roli,“ oznámili generální ředitelé TV Nova Klára Brachtlová a Jan Vlček.


Autor: Ondřej Hošt

Končící programová šéfka Alex Ruzek

„Nova je vedoucí mediální společnost, je to inovátor, udávající tón, a já se velmi těším na mé působení v ní a na spolupráci se všemi kreativními týmy, interními i externími, při tvorbě kvalitního a jedinečného obsahu, který divákům nabízíme linéarní i digitální cestou,“ sdělila nová programová ředitelka.   

Zároveň od 1. února nastupuje na nově vytvořenou pozici marketingového ředitele TV Nova Jakub Strýček. Na Novu se vrací po šesti letech. „TV Nova nastoupila cestu rychlé digitální transformace, o níž věříme, že je zárukou budoucího růstu společnosti a zejména zárukou nabídky nejlepších služeb pro všechny, kteří sledují naše seriály, zábavné show či zpravodajství. Jsme rádi, že nás Jakub v tomto úsilí podpoří a stane se součástí našeho týmu,“ dodali ve společném prohlášení generální ředitelé Klára Brachtlová a Jan Vlček. 

Jakub Strýček
Autor: TV Nova

Jakub Strýček

„Svět zábavy a způsob konzumace obsahu se neustále vyvíjí. Nova vždy byla, je a chce být tím, kdo udává trendy. To je pro mě velká profesní výzva a moc se na ni těším,“ uzavřel Jakub Strýček.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 1. 2021 16:34

  Fanny

  "Našim cílem je zůstat nejinovativnějším a nejvíce kreativním tvůrcem obsahu v České republice." Nějak v jejich vysílání inovaci a kreativitu nevidím.. :D

  Podle mého názoru se jen postupně slučuje Markíza s Novou. Před časem přestěhovali odbavení do Prahy, teď to vypadá, že budou sjednocovat program, je možné, že na Slovensku nakonec zůstane jen redakce slovenského zpravodajství a vše pojede kompletně z Prahy.

 • 7. 1. 2021 16:45

  bez přezdívky

  A to obě TV urputně bojovali proti vzájemnému sledování obou programů,ted se jim to začne vracet v jiné podobě,gratuluji.

 • 7. 1. 2021 14:38

  Tojemi

  Nový vlastník si může se svojí hračkou dělat co chce. Ta rychlost a forma jasně naznačují, že díky Covidu, se přísun peněz z reklamy radikálně snižuje a to nejen v Praze, ale i v Bratislavě. Tohle je jen začátek velkého utahování opasku.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).