Hlavní navigace

Programovým ředitelem slovenské veřejnoprávní RTVS se stal Marek Ťapák

Sdílet

Jan Brychta 30. 5. 2018
Marek Ťapák, RTVS Autor: RTVS

Televizní část slovenské veřejnoprávní RTVS má nového programového ředitele, kterým se stal Marek Ťapák. Od 1. června vystřídá Tibora BúzuŤapák začal svoji hereckou kariéru na slovenské Nové scéně, kde od roku 1996 působil jako její umělecký šéf, o dva roky později byl jmenován jejím ředitelem a na tomto postu setrval do roku 2001. Další rok pak působil jako umělecký šéf lidového uměleckého kolektivu SĽUK. Od roku 2003 připravoval inscenace jako Dokonalá svadba, Šiesti v pyžame, Piť alebo byť fit nebo divadelní verzi hry Tanec medzi črepinami. 

Nejvýznamnější herecké úlohy ztvárnil v Donu Juanovi nebo Lásce ku geometrii, Škoda, že je pobehlica a Mámenie mysle. Už jako dítě se objevil ve filmech Jánošík, Živý bič, Roztrhla sa hudáčkovi struna, Lúčka, na ktorej spáva vietor nebo Putovanie do San Jaga. Je znám i z televizních seriálů, jako je Povstalecká história, Alžbetin dvor, Štúrovci, Návrat Jána Petru, Kým kohút nezaspieva. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 7. 2018 15:19

    Jan Linhart (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Neuvěřitelné. Člověk, který je osobně odpovědný za zcela zbytečnou likvidaci souboru zpěvohry Nové scény v Bratislavě, tedy orchestru, sboru i baletu, člověk, který plánoval nákupní centrum v kostele, je zřejmě povolán na dolikvidaci už tak ořezané kostry RTVS. To jsem zvědav, jaká stanice rozhlasu zařve jako první. Snad to nebude stanice klasické hudby Děvín, obdoba našeho ČRo 3 - Vltavy. Na Děvíně ve 24 hodinovém vysílání pracují už jen 3, slovy TŘI redaktoři. Nebo snad zruší poslední orchestr, který tam ještě zbyl? Hrůza.