Hlavní navigace

Prohlížeč Microsoft Edge Chromium vychází v RC verzi. Má nové logo a podporu IE

Sdílet

Jan Sedlák 4. 11. 2019
Microsoft Edge Chromium

Microsoft dnes na konferenci Ignite 2019 v Orlandu oznámil vydání Release Candidate (RC) verze svého znovuzrozeného webového prohlížeče Edge nově postaveného na jádru Chromium. První ostrá verze na to naváže 15. ledna roku 2020. Prohlížeč má nové logo, které už neobsahuje modré písmeno „E“, které si původní Edge vzal z Internet Exploreru.

Edge Chromium ovšem kořeny Exploreru neopouští úplně. V samostatných tabech nabídne s Internet Explorerem zpětnou kompatibilitu, díky čemuž bude možné spouštět firemní legacy webové aplikace. Kompatibilní mód bude v adresním řádkem označován modrým logem IE.

Nový Microsoft Edge bude dostupný pro Windows 7, 8 a 10, macOS a také Android a iOS. Redmond uvádí, že nabídne kompatibilitu s moderními weby na úrovni Google Chrome a také další funkce jako je synchronizace hesel, ochranu soukromí a podobně. RC verzi lze získat skrze Microsoft Edge Insider.

Microsoft vedle toho v Orlandu představil nové propojení jeho internetového vyhledávače Bing s firemními aplikacemi. Ten se skrze konektory dokáže napojit na SAP, ServiceNow, Salesforce.com a desítky dalších enterprise produktů. Microsoft toto spojení označuje za „webový vyhledávač pro firemní prostředí“.

Díky tomu je pak možné v rámci Edge a Bingu přímo z adresního řádku vyhledávat informace nejenom z webu, ale i z interních firemních systémů. Ty jsou pak zobrazovány ve formě odpovědi podobně, jako odpovědi nabízí Google. Lze například zadat „mohu si brát do práce psa?“ a systém na základě interních HR systémů přímo odpoví.

Bing má mimochodem ve Spojených státech tržní podíl kolem 33 procent a pro Microsoft představuje ziskový byznys.

Cestu autora na konferenci Ignite 2019 organizovala společnost Microsoft.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 11. 2019 19:14

    bez přezdívky

    Nemůžu si pomoci, ikdyby za mě ten prohlížeč chodil do práce, prostě ho nebudu používat.. Snažím se nemít předsudky, ale Edge aka Internet Explorer pro mě bude navždy sloužit jako nástroj pro stažení jiného prohlížeče.