Hlavní navigace

Propojení PC a mobilu, lepší Ctrl+V či hledání. October 2018 Update pro Windows 10 je tu

Sdílet

David Slížek 3. 10. 2018
Windows 10 - October 2018 Update - Microsoft Autor: Microsoft

Microsoft uvolnil další z updatů Windows 10. Seznam změn, které October 2018 Update přináší, je dlouhý.

K těm nejzajímavějším patří například nová aplikace Váš telefon (Your Phone), která umožní prohlížet nejnovějších 25 fotek i na PC a jednoduše tyto soubory do počítače přetahovat nebo je editovat. Funguje s přístroji se systémem Andoid (od verze 7.0) a uživatel si nejprve musí stáhnout aplikaci do svého telefonu a PC s mobilem propojit. Your Phone má omezeně fungovat i s iPhony, kterým umožňuje třeba posílání webových stránek do PC a jejich prohlížení na větší obrazovce.

Rozšíření se dočkal nástroj pro snímání screenshotů obrazovky. Stisknutím kombinace Windows + Shift + S zobrazíte obdélník, který ohraničuje, jakou oblast obrazovky chcete uložit do clipboardu, ale také nový panel nástrojů s rozšířenými možnostmi. Screenshot je také možné hned upravit v aplikaci Snip & Sketch.

Vylepšení se dočkal také clipboard, který nyní dokáže ukládat více věcí najednou a fungovat napříč připojenými zařízeními. Vyvoláte jej stisknutím klávesové kombinace Windows + V a v historii vystřiženého obsahu můžete označit věci, které se mají v clipboardu uchovat pro budoucí použití, například i po restartu počítače. Jsou tu ovšem omezení: vystřižený obsah (fotky, texty) nesmí být větší než 1 MB.

Změněné je i vyhledávání, které přináší přepracované rozhraní nebo náhledy vyhledaných aplikací, dokumentů či e-mailů.

Novinek je samozřejmě mnohem více, podrobný popis změn si můžete přečíst na blogu Microsoftu. Říjnový update se vám do počítače stáhne pomocí Windows Update.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.