Hlavní navigace

Prosinec do Zásilkovny přinesl 750 tisíc balíků. Nápor nepolevil ani v lednu

31. 1. 2017

Sdílet

Za loňský rok Zásilkovna odbavila podle své tiskové zprávy 3,8 milionu zásilek. Největší nápor zažila firma logicky před Vánoci, ale vzhledem k povánočním slevám nápor zásilek trvá i v lednu. Nejkritičtější byl jednadvacátý prosinec mezi třetí a čtvrtou hodinou. Během šedesáti minut si vyzvedli zákazníci e-shopů v odběrných místech Zásilkovny skoro osm tisíc zakázek.

Ve srovnání s rokem 2015 stoupla loni průměrná výše dobírky – z 849 korun na 914 korun. „S narůstajícím počtem zásilek se navyšují i vzdálenosti, které najedou kurýři Zásilkovny. Za celý rok 2016 to bylo 4,2 mil. kilometrů, což je jako pětkrát na Měsíc a zpátky,“ tvrdí šéfka firmy Simona Kijonková

Zásilkovna hlásí loňský obrat kolem dvou set milionů korun a celkem 920 poboček a odběrných míst, z toho sedm stovek jich je v domovském Česku. 

Předvánoční nákupní horečka zasáhla celou e-commerce scénu, kde se loni protočilo 98 miliard korun. "Největší vlnu zásilek jsme zaznamenali kolem akcí Den dopravy zdarma a Black Friday, kdy byl počet balíků v některých lokalitách vyšší až o 100 procent oproti loňsku. Tento trend pokračoval až do Vánoc,“ popisuje situaci šéf DPD Miloš Malaník.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2017 11:35

    Ensiferum (neregistrovaný)

    Jo, když pošta začíná být už totálně nepoužitelná služba, tak lidé přechází na jiné služby. Ještě že existují tyhle alternativní služby. Zásilkovnu používám a jsem moc spokojený. Poštu zrušit, nemá to význam ani pro zákazníky a ani pro zaměstnance pošty ( možná tak pro ty na nejvyšších místech ).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).