Hlavní navigace

Česká televize chce vzdělávat dětské diváky, má pro ně 15 programových novinek

18. 7. 2018

Sdílet

Česká televize Autor: Česká televize

Programovou nabídku dětské stanice ČT :D by měly na podzim rozšířit nové vzdělávací pořady. V letošním roce, zejména s ohledem na sté výročí vzniku novodobého státu, jsme se zaměřili na českou historii, osobnosti, události a jevy, které provázely založení Československa, láká žáky k obrazovce ředitel České televize Petr Dvořák.

Do roku 1918 se vrátí seriál Skautská pošta, který mapuje první dny nově vznikající republiky a úlohu členů skautského hnutí. V hlavních rolích se objeví Pavel Zedníček a Naďa KonvalinkováČeské dějiny inspirovaly i osmidílný animovaný seriál Hvězdičky, zaměřený na zajímavé okamžiky v dětství osobností, podílejících se na vzniku česko-slovenské republiky. Animovaný je i další seriál z původní produkce České televize. Série Když se řekne naše země se věnuje historii státních symbolů ČSR. 

Česko-slovenský motiv rozvíjí i vědomostní soutěž Ahoj, republiko pro děti z České i Slovenské republiky. Obrazovky oživí i premiérová řada cyklu DějePIC, mapující období od roku 1848 až po vznik samostatného státu. Vzdělávací ambice si klade i seriál S Hubertem do lesa II nebo Kája a Mat + Ema + Tika. 

Začátek školního roku s Déčkem

Další novinkou jsou pohybové Tance z pohádkového hrnce s Henrietou Hornáčkovou a pokračovat budou i zavedené formáty. Nabídneme například Čtení do ouška s Ondřejem Vetchým a Josefem Dvořákem nebo nové díly večerníčků Žížaláci a Nejmenší slon na světě, říká výkonný ředitel dětského Déčka Petr Koliha.

Diváci se mohou s osobnostmi Déčka setkat v sobotu 1. září. Event probíhá v Praze před budovou České televize a i ve Science Centrech v Liberci, Plzni, Ostravě nebo Brně. Web Déčko.cz představí nové aplikace pro děti se sluchovým a zrakovým hendikepem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).