Hlavní navigace

Provozovatel Hlídače smluv Michal Bláha bude radit Babišovu ministerstvu s ICT

20. 3. 2017

Sdílet

„Stručně: rozhodl jsem se pomoci Ministerstvu financí s ICT projekty, bez nároku na odměnu, od poloviny března do konce roku. Čistě odborná spolupráce včetně zadání a výsledků mé práce bude maximálně otevřená. Na mé nezávislosti se nic nemění,“ píše na svém webu Hlídač státu podnikatel a investor Michal Bláha.

S úřadem vicepremiéra Andreje Babiše uzavřel smlouvu, kterou se od poloviny března stává poradcem ministra v oblasti ICT. Podle Bláhy jde o reakci na lednové jednání na ministerstvu, kdy si šéf finanční správy i ministr stěžovali na nedostatek IT odborníků.

„Jsem přesvědčen o tom, že pokud chci změnit chování státu u IT zakázek, pouze kontrolovat a kritizovat nestačí. Jakékoliv „hraběcí rady“ jsou sice líbivé, ale ve výsledku neefektivní,“ vysvětluje Bláha.

Provozovatel webů, jako je Hlídač smluv nebo Hlídač EET, který dlouhodobě kritizuje například způsob, jakým byly vysoutěženy zakázky pro IT systémy EET nebo jak politici okleštili Registr smluv, bude ministerstvu radit zcela zdarma a chce být co nejtransparentnější: 

„Všechna zadání pro mě, která se rozhodnu přijmout, budou zveřejněna na webu mfcr.cz. Stejně tak kompletní výstupy mé práce (pokud je bude možné zveřejnit, anebo jejich zkrácená verze),“ slibuje. Na provozu „hlídacích“ serverů se podle Bláhy nic nezmění.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).