Hlavní navigace

Provozovatel Jobs.cz spustil Profinaut. Aplikaci, která najde experty

14. 3. 2017

Sdílet

Propojíme doporučené profíky se zajímavými projekty. Tak si firma LMC ve zkratce představuje fungování své nové aplikace Profinaut, kterou v těchto dnech spustila do ostrého provozu.

Jde vlastně o jakousi databázi expertů v různých oborech (například v produktovém a projektovém řízení, UX, designu, péči o zákazníky atd.), kteří už třeba i někde pracují, ale mají kapacitu a chuť podílet se na nějakém dalším projektu.

„Lidí na volné noze stále přibývá a mladší generace lákají zkrácené úvazky, flexibilní pracovní doba nebo vlastní podnikání. Po hlavním pracovním poměru naopak touží jen 27 % z nich. Kvalifikovaní zaměstnanci zase často touží po přivýdělku nebo zajímavé kariérní výzvě, a to mimo společnosti, ve kterých působí. Nabídka HR oddělení ale těmto modelům spolupráce často nevychází vstříc,“ popisuje LMC důvody, proč aplikace vznikla.

Služba funguje ve formě mobilních aplikací pro iOS a Android. Všechny nabízené experty musel do aplikace pozvat a osobně doporučit někdo ze stávajících členů. V Česku je v databázi zatím asi 170 lidí. LMC službu provozuje také v Polsku, v aplikaci tak můžete přepínat mezi českými a polskými experty.

Nabídka expertů směřuje k firmám, které hledají nové pracovní síly třeba i na částečný úvazek nebo jen krátkodobý projekt.

Jak aplikace Profinaut vypadá? Podívejte se:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).