Hlavní navigace

První certifikovaný přijímač s obrazovým displejem pro DAB+ v Česku: Tesla DAB75

15. 10. 2021

Sdílet

Tesla DAB75 Autor: České radiokomunikace

České Radiokomunikace oznámily, že udělily první certifikaci DAB+ přijímači, který má podporu doprovodných obrázků. Jde o malý přenosný přijímač Tesla DAB75, který se nyní může prokázat certifikátem „DAB+ ověřeno“.  

Přijímač disponuje barevným displejem a podporuje zobrazování doprovodných obrázků, tzv. slideshow. Umožňuje tak zobrazit i doprovodné informace prostřednictvím textových a obrazových informací, například map, přehledu sportovních výsledků a podobně.

Tesla DAB75
Autor: České Radiokomunikace

Tesla DAB75

Na trhu je v současné době již řada přijímačů, které mohou digitální rozhlasové vysílání přijímat. DAB+ přijímače jsou dnes již také součástí standardní výbavy téměř všech nových automobilů. Ne všechny prodávané přijímače však splňují parametry potřebné pro příjem českých rozhlasových stanic, které vysílají v DAB+ a pro přístup k přidaným službám, které digitální rozhlasové vysílání nabízí.

Proto České Radiokomunikace spustily projekt „DAB+ ověřeno“, kde si zákazníci mohou zkontrolovat, zda jim vybraný přijímač bude správně fungovat. Databáze přijímačů je k dispozici na webu DABovereno.cz, zatím je v ní jen několik modelů od několika výrobců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).