Hlavní navigace

První verzi API pro sledování kontaktů uvolní Apple a Google vývojářům příští týden

24. 4. 2020

Sdílet

Apple a Google - spojení - COVID-19 Autor: Apple

Už v úterý 28. dubna by se vývojáři mobilních aplikací měli dočkat první verze API pro crossplatformní sledování kontaktů na iOS a Androidu. Po setkání s šéfem Applu Timem Cookem to francouzskému deníku Les Echos řekl eurokomisař Thierry Breton. Na článek upozornil server TechCrunch.

Obě firmy oznámily spolupráci 10. dubna s tím, že budou postupovat ve dvou krocích: nejdřív vydají API, které aplikacím pro sledování kontaktů umožní interoperabilitu mezi iOS a Androidem. Druhým krokem má být společná platforma, která umožní sledování kontaktů přes Bluetooth na úrovni obou operačních systémů.

Podle původních předpokladů mělo být API k dispozici během května, platforma pak v následujících měsících. A právě ono API by se k vývojářům mělo dostat o něco dříve – už 28. dubna.

Na podobném principu už funguje v rámci české Chytré karantény mobilní aplikace eRouška, která přes Bluetooth sbírá pseudonymizované identifikátory okolních telefonů, které mají aplikaci také nainstalovanou. Pokud se uživatel nakazí, může pak databázi svých kontaktů nasdílet hygienikům. Ti pak mohou identifikátory spárovat s telefonními čísly a potenciálně nakaženým zavolat.

Aplikace je stále dostupná jen pro Android, její uvedení na iOS podle vývojářů komplikuje ověřování, které Apple vyžaduje od ministerstva zdravotnictví.

TIP: Podívejte se, jak eRouška funguje:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).