Hlavní navigace

Na Český rozhlas dohlédne ředitel výstaviště a zaměstnanec arcibiskupství

29. 9. 2020

Sdílet

Český rozhlas Autor: Český rozhlas

Poslanecká sněmovna večer zvolila dva členy Rady Českého rozhlasu, která tak bude po několika měsících znovu zasedat v plném počtu. V tajné volbě uspěli Ondřej Matouš se 128 hlasy a Josef Nerušil s 91 hlasy.

Ondřej Matouš je ředitelem výstaviště v Lysé nad Labem, předsedá Českému svazu chovatelů. Ten ho také do rady nominoval. Josef Nerušil kandidoval za spolek Bydlíme v Králově Poli, jde o bývalého redaktora Českého rozhlasu, který dnes pracuje v komunikačním odboru pražského arcibiskupství.

Při volbě propadli historik Jaroslav Šebek (55 hlasů) a bývalý člen rady Ivan Vodochodský, který mandát obhajoval (12 hlasů). 

Do „velké“ Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se nepodařilo nikoho zvolit, dostatečný počet hlasů nezískal ani kandidát ANO Jan Mrzena, ani kandidát Pirátů Josef Šlerka. „Hlasy byly následující: Jan Mrzena 73 hlasů, Josef Šlerka 58. Bylo to druhé kolo, volba je neúspěšná, tudíž skončila. Zvolen nebyl nikdo. V této radě zůstává jedno místo neobsazené. Volební komise během října bude vyhlašovat novou lhůtu na podání návrhů poslaneckých klubů,“ uvedl předseda volební komise, poslanec Martin Kolovratník (ANO).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).