Hlavní navigace

Rada Českého rozhlasu si dnes zvolí nového předsedu

25. 3. 2020

Sdílet

Český rozhlas - logo Autor: Český rozhlas

Rada Českého rozhlasu stále počítá s tím, že se dnes sejde na veřejné schůzi. Jde o poslední zasedání, kterého se účastní současná předsedkyně Hana Dohnálková a místopředseda Jiří Vejvoda. Oběma zítra vyprší jejich šestileté mandáty.

„S ohledem na aktuální nouzový stav a s ním související bezpečnostní opatření zavedené vedením Českého rozhlasu bude pro veřejnost (včetně zástupců médií) za účelem sledování schůze na TV obrazovce vyčleněn prostor v recepci ČRo v budově na Vinohradské 12, Praha 2,“ informovala rada na svém webu.

Změnila tak původní záměr uspořádat schůzi v zasedací místnosti studiového domu Českého rozhlasu.

Nejdůležitějšími body dnešního jednání je schválení výroční zprávy o činnosti Českého rozhlasu za rok 2019 a volba úřadujícího předsedy Rady Českého rozhlasu. Výroční zprávu musí rada schválit podle zákona právě do konce března, volba předsedy bude kvůli končícímu mandátu Hany Dohnálkové.

Schůze Rady České televize se dnes původně neměla vůbec konat a její členové měli o výroční zprávě hlasovat elektronicky. Nakonec schůze proběhne formou telekonference, hlasování však bude per rollam.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.