Hlavní navigace

Rada ČTK rozhodne, kdo ji povede. Hlasovat bude v prosinci

18. 11. 2019

Sdílet

Logo ČTK, Česká tisková kancelář Autor: ČTK

Rada České tiskové kanceláře si měla na konci listopadu zvolit nové předsednictvo. Volba předsedkyně či předsedy a místopředsednických postů ale nakonec proběhne až krátce před vánočními svátky. „Vzhledem k omluvené nepřítomnosti jednoho člena Rady ČTK na zasedání dne 25. 11. 2019 se volba předsednictva přesouvá na řádné jednání dne 16. 12. 2019,“ oznámil sedmičlenný kontrolní orgán na svém webu.

Rada ČTK jmenuje a odvolává generálního ředitele, rozhoduje o stížnostech, které jsou na něj podány a schvaluje rozpočet agentury. Zpravodajský servis ČTK využívá naprostá většina tuzemských redakcí. Letošní volba členů Rady ČTK na uvolněná místa vyvolala značnou pozornost i napětí ve vládní koalici kvůli počtu hlasů pro kandidáta SPD Michala Semína. Ten nakonec při hlasování ve sněmovně neprošel. Radu ČTK doplnili Michaela Marksová (navržena ČSSD), David Soukup (navržen ANO) a Angelika Bazalová (navržena Piráty).

Doplňování Rady ČTK, Rady České televize, Rady Českého rozhlasu a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání patří mezi ostře sledovaná témata. Vzhledem k tomu, že o jejich členech rozhodují poslanci, objevily se opakovaně obavy z možného politického vlivu na fungování a regulaci veřejnoprávních médií. Další obměny budou na řadě příští rok. Na jaře končí mandáty třetiny radních České televize, obmění se i tři místa v Radě Českého rozhlasu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).