Hlavní navigace

Radiokomunikace našly vítěze IoT soutěže. Vyhrála lokalizace přes LoRaWAN

28. 11. 2016

Sdílet

Prvním ročníkem soutěže Czech IoT Summer Jam prošla padesátka týmů a porota po několika měsících vybrala tři nejzajímavější.

Vítězný projekt – LoRaWAN  GEO Tracker od Jana Stejskala, který se zabývá zjišťováním polohy, nezávisle na technologii GPS a GSM, získal čtyřicetitisícovou odměnu s tím, že Stejskalův projekt bude ve spolupráci s pořádající firmou uvedený do praxe.  

Druhé místo obsadil projekt týmu Railsformers, jehož účelem je monitoring osob nebo věcí v prostoru, tedy takzvaný geofencing. Na třetím místě skončil projekt společnosti OK Systém – sledování hlukové zátěže. Porotu ale zaujal i projekt, který by umožnil monitorování podmínek ve včelstvu.


„Celá řada představených projektů má kromě nápadu na inovativní technologické řešení i velice slibný obchodní potenciál, jak je vidět v případě vítěze,“ tvrdí šéf ČRa Martin GebauerProjekt Jana Stejskala využívá IoT síť Radiokomunikací, přičemž propojuje několik matematických modelů použitých pro lokalizaci, a ty pak doplňuje systém průběžného učení a zpřesňování.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.