Hlavní navigace

Radiokomunikace otevřely na Strahově vlastní IoT Hub. Je plný senzorů

13. 1. 2017

Sdílet

Senzory, moduly a aplikace pro síť LoRa, kterou si České Radiokomunikace budují. Do IoT Hubu Data proudí data o teplotě, vlhkosti, pohybu, polohách vybraných zařízení a podobně. Radiokomunikace je otevírají zájemcům potom, co se zaregistrují na webu pripoj.me/hub, kde pak mohou testovat i své aplikace.

Hub věnovaný Internetu věcí sídlí na pražském Strahově v prostorách firmy, ale k dispozici je i virtuální webová aplikace.


Zdroj: ČRa

„Naše dosavadní aktivity a projekty v oblasti IoT nám ukazují, že o tuto oblast je, nejen mezi odborníky, velký zájem. Na trhu je však stále málo reálných projektů, na kterých je možné ukázat výhody a možnosti Internetu věcí. Dostanou zde prostor nápady, které by možná jinak zůstaly jen na papíře,“ tvrdí šéf Radiokomunikací Martin Gebauer.

Samotná firma svou sítí LoRa pokryla krajská města a začíná se pohybovat i na úrovni okresů. V rámci rozvoje ekosystému kolem Internetu věcí chystá i spuštění IoT cloudu, který by měl sbírat data ze všech platforem, na kterých bude Internet věcí provozovaný.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).