Hlavní navigace

Rakouský THQ koupil vydavatele české hry Kingdom Come: Deliverance

14. 2. 2018

Sdílet

Kingdom Come: Deliverance Autor: Warhorse Studios

Rakouský herní vydavatel THQ Nordic oznámil, že za 121 milionů eur kupuje německou společnost Koch Media. Pod ni mimo jiné spadá podnik Deep Silver stojící za vydáním českého titulu Kingdom Come: Deliverance od karlínských Warhorse Studios.

THQ v současné době tvrdí, že neplánuje žádné změny a vše má běžet jako doposud. Propouštění nebo restrukturalizace údajně nemá být na pořadu dne.

Deep Silver pomohlo Kingdom Come dostat se na trh. Warhorse původně dlouho nemohli vydavatele sehnat, protože se báli riskantnosti projektu v tom ohledu, že se o podobnou věc ještě nikdo nepokusil.

Deep Silver zajišťuje vydání hry na fyzických nosičích pro PlayStation 4, Xbox One i PC. Zařizoval také digitální vydání na konzolích. Digitální distribuci na PC si řeší přímo Warhorse.

Portfolio Koch Media v Česku nyní přejde pod zdejšího distributora Comgad, který u nás tituly od THQ dostává na trh.

Deep Silver aktuálně připravují několik slibných her včetně akce Metro Exodus, pokračování dvou úspěšných akčních her odehrávajících se v moskevském metru. THQ vedle této značky získává také práva na tituly jako Saints Row, Risen nebo Dead Island. Součástí Koch Media je i filmový byznys.

THQ je podepsáno pod vydáváním či distribucí titulů jako Quantum Break, Darksiders nebo Titan Quest. Firma byla v minulosti známá jako Nordic Games. Zaměstnává přes 1600 lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).