Robin Raszka, který se vedle české mobilní společnosti Tapmates podílel například na tvorbě Yahoo! News Digest, před časem v New Yorku rozjel novou společnost Omnipresence. Jejím produktem je služba Facemoji, která tento týden byla vybrána do amerického akcelerátoru VisionCamp provozovaného podnikem betaworks.
Betaworks má poměrně široké aktivity kolem začínajících technologických firem a mimo jiné se soustředí na investice. Vstoupila třeba do firem jako Tumblr, TweetDeck, Bit.ly a řady dalších. Betaworks rovněž koupil dříve populární Digg. Dal za to půl milionu dolarů a službu sloučil s News.me.
Stopu betaworks je v případě Raszky možné najít i v minulosti. Firma Kandu, která rovněž patřila do portfolia betaworks, v roce 2013 převzala jeho projekt Piictu. Ten zkoušel štěstí v éře, kdy svět objevovat mobilní systémy a sdílení obrázků, z čehož jako hlavní vítěz vzešel Instagram. Piictu komerčně úspěšné nebylo.
Také Facemoji sází na vizuální prostředí. Technologie umožňuje namísto vašeho obličeje například během videochatu umístit virtuální avatar, který kopíruje pohyby obličeje. Výhodou má být anonymita a nízké nároky na přenos dat. Původně se počítalo s využitím u streamerů na Twitchi, došlo ale k rozšíření.
S Raszkou na Facemoji dělá také programátor Marek Horyna, který nyní vede technický tým. Počátkem letošního roku se k týmu připojil také Tom Krcha. Ten řadu let pracoval v centrále Adobe, naposledy jako produktový manažer. Ve Facemoji nyní pracuje jako výkonný ředitel.
Betaworks VisionCamp je program, který v aktuálním kole nabral sedm projektů. Zaměření akcelerátoru je na rozšířenou realitu, počítačové vidění a podobně.