Hlavní navigace

Red Hat za 250 milionů dolarů kupuje CoreOS a dále tak posiluje Kubernetes

Sdílet

Jan Sedlák 31. 1. 2018

Největší čistě open source společnost světa ještě více rozšíří své aktivity kolem Kubernetes. Red Hat za 250 milionů dolarů kupuje společnost CoreOS, která stojí za stejnojmennou linuxovou distribucí a nástrojem Tectonic určeným pro správu softwarových kontejnerů.

CoreOS je jedním z největších přispěvatelů do vývoje Kubernetes, společně s firmami jako Microsoft, Google, Mirantis nebo Huawei. Mirantis velkou část vývoje kolem Kubernetes staví v Praze, kde koupil firmu TCP Cloud (náš rozhovor se spoluzakladatelem Adamem Skotnickým).

Kubernetes je nástroj pro nasazování a správu aplikací využívajících softwarové kontejnery. Technologii původně vyvinul Google a uvolnil ji jako open source. Kubernetes je součástí Cloud Native Computing Foundation (CNCF), jehož součástí už je pět největších provozovatelů cloudů na světě. Nedávno se připojily Amazon, Microsoft a Oracle.

Také Red Hat se v Kubernetes v poslední době v rámci OpenShift aktivit hodně věnoval. Nyní chce snahy více sloučit právě s CoreOS. Uvidíme, co z vývoje doputuje také do brněnské vývojářské centrály Red Hatu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.