Hlavní navigace

Red Hat za 250 milionů dolarů kupuje CoreOS a dále tak posiluje Kubernetes

31. 1. 2018

Sdílet

Výkonný ředitel Red Hatu Jim Whitehurst Autor: Jan Sedlák

Největší čistě open source společnost světa ještě více rozšíří své aktivity kolem Kubernetes. Red Hat za 250 milionů dolarů kupuje společnost CoreOS, která stojí za stejnojmennou linuxovou distribucí a nástrojem Tectonic určeným pro správu softwarových kontejnerů.

CoreOS je jedním z největších přispěvatelů do vývoje Kubernetes, společně s firmami jako Microsoft, Google, Mirantis nebo Huawei. Mirantis velkou část vývoje kolem Kubernetes staví v Praze, kde koupil firmu TCP Cloud (náš rozhovor se spoluzakladatelem Adamem Skotnickým).

Kubernetes je nástroj pro nasazování a správu aplikací využívajících softwarové kontejnery. Technologii původně vyvinul Google a uvolnil ji jako open source. Kubernetes je součástí Cloud Native Computing Foundation (CNCF), jehož součástí už je pět největších provozovatelů cloudů na světě. Nedávno se připojily Amazon, Microsoft a Oracle.

Také Red Hat se v Kubernetes v poslední době v rámci OpenShift aktivit hodně věnoval. Nyní chce snahy více sloučit právě s CoreOS. Uvidíme, co z vývoje doputuje také do brněnské vývojářské centrály Red Hatu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).