Hlavní navigace

Reddit koupil aplikaci na sdílení videí Dubsmash

Sdílet

Ondřej Novák 15. 12. 2020

Sociální síť Reddit oznámila, že koupila platformu pro sdílení krátkých videí Dubsmash. Hodnota transakce je neznámá. Dubsmash ponechá v provozu svou původní aplikaci a Reddit přidá do svých diskuzí nástroje na tvorbu videa. Zároveň do Redditu přejde spolu s vývojáři i manažeři Dubsmashe Suchit Dash, Jonas Drüppel a Tim Specht. Od spojení si Reddit slibuje mimo jiné i diverzifikaci uživatelské základny a větší zastoupení minorit mezi tvůrci obsahu.

Reddit začal nahrávání videa nativně podporovat v roce 2017, přičemž zájem o sdílení obsahu se podle sítě jen za letošní rok zdvojnásobil. „Integrujeme inovativní nástroje na tvorbu videa, které Dubsmash poskytuje, což posílí tvůrce obsahu Redditu v tom, aby se vyjadřovali originálními a autentickými způsoby,“ napsala firma v prohlášení ke koupi video platformy. 

Původem německý startup Dubsmash má kolem 200 milionů uživatelů a na západních trzích představuje značnou konkurenci pro čínský TikTok. V USA je Dubsmash populární hlavně mezi Afroameričany, Hispánci a Latinos, síť využívá například čtvrtina afroamerických náctiletých. Reddit přitom čelí kritice kvůli propagaci rasismu a nenávistným komentářům. Spojení s Dubsmashem má podle prohlášení Redditu mimo jiné posílit snahy sítě o inkluzi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.