Hlavní navigace

Reddit koupil aplikaci na sdílení videí Dubsmash

15. 12. 2020

Sdílet

Reddit kupuje Dubsmash Autor: Printscreen, Lupa.cz

Sociální síť Reddit oznámila, že koupila platformu pro sdílení krátkých videí Dubsmash. Hodnota transakce je neznámá. Dubsmash ponechá v provozu svou původní aplikaci a Reddit přidá do svých diskuzí nástroje na tvorbu videa. Zároveň do Redditu přejde spolu s vývojáři i manažeři Dubsmashe Suchit Dash, Jonas Drüppel a Tim Specht. Od spojení si Reddit slibuje mimo jiné i diverzifikaci uživatelské základny a větší zastoupení minorit mezi tvůrci obsahu.

Reddit začal nahrávání videa nativně podporovat v roce 2017, přičemž zájem o sdílení obsahu se podle sítě jen za letošní rok zdvojnásobil. „Integrujeme inovativní nástroje na tvorbu videa, které Dubsmash poskytuje, což posílí tvůrce obsahu Redditu v tom, aby se vyjadřovali originálními a autentickými způsoby,“ napsala firma v prohlášení ke koupi video platformy. 

Původem německý startup Dubsmash má kolem 200 milionů uživatelů a na západních trzích představuje značnou konkurenci pro čínský TikTok. V USA je Dubsmash populární hlavně mezi Afroameričany, Hispánci a Latinos, síť využívá například čtvrtina afroamerických náctiletých. Reddit přitom čelí kritice kvůli propagaci rasismu a nenávistným komentářům. Spojení s Dubsmashem má podle prohlášení Redditu mimo jiné posílit snahy sítě o inkluzi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).