Hlavní navigace

Regionální síť 17 v Plzni změní kmitočet, je nutné upravit STA

Sdílet

Filip Rožánek 27. 5. 2019

Společnost RTI CZ, která provozuje v Plzni Regionální síť 17, oznámila změnu kmitočtu z 37. kanálu na nový 27. kanál. Změna kmitočtu proběhne v pátek 31. května ve večerních hodinách a dotkne se televizních stanic Plzeň TV, Mňam TV, Mňau TV a Hobby TV.

Přeladění kanálu se dotkne všech domácností, které přijímají televizní signál na klasickou pokojovou nebo venkovní anténu, případně společnou televizní anténu. Domácnostem s vlastní anténou stačí na televizním přijímači manuálně naladit 27. kanál (kmitočet 522 MHz), popřípadě použít automatické ladění.

„V případě bytových domů se společnou anténou (STA) bude třeba provést úpravy, které se odvíjí od typu systému STA v daném domě. Zdaleka nejpoužívanějším typem je systém s kanálovými vložkami a ty bude při změně kanálu potřeba vyměnit. Pro domy s programovatelným anténním zesilovačem bude potřeba jen zásah technika a úprava softwarového nastavení. Třetí variantou je systém se širokopásmovými zesilovači, zde bude řešení záležet na použitém typu,“ informoval provozní ředitel firmy Roman Kropáček.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.