Hlavní navigace

Řetězec Penny pokusně spustil e-shop, nákupy doručuje zatím jen na Plzeňsku

26. 10. 2021

Sdílet

Penny - e-shop - ecommerce Autor: Penny

Další obchodní řetězec objevil kouzlo online nakupování. Supermarkety Penny spustily e-shop, který umožňuje zákazníkům nakoupit na internetu a nechat si nákup doručit až domů. 

Online obchod Pennydomů zatím v pilotním provozu funguje jen pro nakupující na Plzeňsku. Když bude zkušební provoz úspěšný, plánuje řetězec rozšíření online nákupů i do jiných oblastí ČR.

Dovážku pro Penny zajišťuje logistická služba DoDo, která v současné době rozváží také pro Tesco či Rohlik.cz. „Penny nebude mít pro přípravu nákupů speciální sklad, naopak v budoucnu plánuje využití své široké sítě takřka 400 prodejen. Po objednání na internetu bude nákup připraven na nejbližší prodejně, kde ho následně vyzvedne kurýr,“ popisuje obchod v tiskové zprávě.

Minimální cena nákupu musí podle Penny překročit 500 Kč a za doručení domů si obchod účtuje 69 Kč. Zákazník si může objednat nákup až tři dny předem a zrušit svoji objednávku nejpozději čtyři hodiny před plánovaným doručením. 

Pro Dodo je spolupráce s Penny v jednom ohledu premiérová. Logistický startup totiž pro supermarket obstarává i tzv. picking. „Za účelem spuštění této služby DoDo vyvinulo vlastní aplikaci, která umožní, aby objednávky na nejbližší prodejně sestavil přímo kurýr, který je následně rozváží. E-shopové objednávky tudíž nijak nenaruší běžný chod kamenného obchodu,“ vysvětluje firma. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).