Hlavní navigace

Revolut spouští bezplatné obchodování s akciemi, přidá i další investování

1. 8. 2019

Sdílet

Revolut

Britský fintech Revolut postupně začíná nasazovat novou bezplatnou funkci, kterou je obchodování s akciemi. Tu mají prozatím k dispozici vybraní zákazníci s kartou Metal a v příštích týdnech se dočkají rovněž majitelé účtů Standard a Premium.

Majitelé karet Metal mohou měsíčně provádět zdarma 100 okamžitých obchodů s více než 300 akciemi kótovanými na burzách Nasdaq a NYSE. Revolut bude postupně přidávat další obchodovatelné akcie.

„Zákazníci s účtem Standard budou omezeni na tři obchody za měsíc zdarma, zatímco zákazníci s účtem Premium budou moci měsíčně provést až osm bezplatných obchodů. Obchody nad rámec měsíčního limitu budou zpoplatněny částkou 1 £ za obchod a ročním poplatkem jen 0,01 %. Na účtech není žádné minimum pro prováděné investice a společnost Revolut tak zákazníkům umožňuje nakupovat akcie i za cenu 1 $. Všechny měnové transakce budou jako obvykle prováděny v rámci víceměnové peněženky Revolut, což znamená, že kdokoli bude chtít investovat, bude moci převést peníze ze své domovské měny na americké dolary pomocí směnných kurzů Revolut a automatického převodního procesu.“ uvádí Revolut.

Společnost chce nadále investiční službu rozvíjet. Mají být zpřístupněny britské a evropské burzy cenných papírů, fondy obchodovatelné na burze (ETF) a možnosti investovat prostřednictvím akcií a podílů ISA. Revolut chce postupně cílit na celý svět, ne jen čistě Evropu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).