Hlavní navigace

Roaming už funguje, hlásí po dvou dnech O2. Výpadek bude lidem kompenzovat

1. 6. 2017

Sdílet

Asi 120 tisíc zákazníků českého O2, kteří byli zrovna v cizině, postihl podle údajů firmy výpadek roamingových služeb, který je v úterý kolem poledne odstřihl od volání v zahraničí. Operátor teď hlásí, že je vše opraveno.

„Nedostupnost roamingových služeb O2 způsobenou poruchou na straně dodavatele, společnosti CETIN, se podařilo vyřešit ve středu zhruba v 19 hodin. Volání v zahraničí bylo zprovozněno díky nasazení alternativní technologie,“ informuje firma v tiskové zprávě. Někteří uživatelé ale Lupu informovali o problémech ještě v průběhu dnešního dopoledne.

Postiženým klientům se operátor chystápotíže vynahradit. „Výpadek budeme samozřejmě kompenzovat za každý den nefunkčnosti služeb v plné výši podle zákona a platných smluv, a to automaticky, aniž by zákazníci museli svůj nárok uplatňovat. Jako poděkování za trpělivost navíc přidáváme poukaz na nákup libovolného příslušenství nebo slevu na mobilní telefon ve výši 1000 korun,“ popisuje generální ředitel O2 Tomáš Budník.

Nárok na slevy budou mít do konce srpna automaticky všichni zákazníci (firemní i nefiremní), kteří byli výpadkem zasaženi. Operátor je v nejbližší době kontaktuje prostřednictví SMS.

Příčinou výpadku byla podle firmy softwarová chyba na komunikačních uzlech společnosti CETIN zajišťujících mezinárodní spojení. CETIN už včera potvrdil, že problémy zasáhly jeho mezinárodní ústředny v Praze i v Brně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).