Hlavní navigace

Rockaway Blockchain Fund investuje do německého startupu Centrifuge

2. 3. 2021

Sdílet

Viktor Fischer, Rockaway Blockchain Fund Autor: Rockaway Blockchain Fund

Investiční fond Rockaway Blockchain Fund (RBF) investoval do startupu zabývajícího se financováním krátkodobých dluhů Centrifuge, který propojuje investory, hledající stabilní výnos, a firmy, které potřebují přístup ke kapitálu. Startup v tomto investičním kole získal od celkem osmi investorů 4,3 milionu dolarů. Vedle RFB do firmy vstoupily například fondy Galaxy Digital nebo IOSG Ventures.

„Centrifuge vidíme jako průkopníka, který jako jeden z prvních do světa blockchainu přináší úroky z tradičního světa financí. Věříme, že tento zkušený německý tým, vedený Lucasem Vogelsangem, dokáže ještě více rozšířit nabídku jak pro investory, hledající zhodnocení, tak i pro firmy, které potřebují přístup ke kapitálu,“ říká šéf RFB Viktor Fischer.

Startup prostřednictvím blockchainu umožňuje firmám profinancovat si krátkodobý dluh, například vydané faktury. Díky blockchainu jsou půjčky zautomatizované a technologie navíc dává firmám příležitost získat prostředky například od investorů v blockchainových platformách, jako je Compound nebo MakerDAO.

„S úrokem mezi 5–10 % p.a. se tak firmy mohou dostat ke kapitálu o 1–3 měsíce dříve a nemusejí čekat na splacení faktur. Od svého vzniku bylo skrz Centrifuge profinancováno téměř 4 miliony dolarů a využívají ho každodenně například firmy zabývající se logistikou (Harbor Trade Credit) a společnosti působící v oblasti nemovitostí (New Silver),“ dodává Fischer. Zakladatelé Centrifuge mají zkušenosti z předešlého společného startupu Taulia, který získal 300 milionů dolarů od investorů jako Lakestar, JP Morgan nebo BBVA.

Investiční fond Rockaway Blockchain Fund vznikl loni v červnu a jeho cílem je proinvestovat 100 milionů dolarů do blockchainových technologií a decentralizovaných financí. Německý startup Centrifuge je 22. firmou, do které RBF vstoupil.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).