Hlavní navigace

Rockaway Blockchain Fund investuje do německého startupu Centrifuge

Sdílet

Ondřej Novák 2. 3. 2021

Investiční fond Rockaway Blockchain Fund (RBF) investoval do startupu zabývajícího se financováním krátkodobých dluhů Centrifuge, který propojuje investory, hledající stabilní výnos, a firmy, které potřebují přístup ke kapitálu. Startup v tomto investičním kole získal od celkem osmi investorů 4,3 milionu dolarů. Vedle RFB do firmy vstoupily například fondy Galaxy Digital nebo IOSG Ventures.

„Centrifuge vidíme jako průkopníka, který jako jeden z prvních do světa blockchainu přináší úroky z tradičního světa financí. Věříme, že tento zkušený německý tým, vedený Lucasem Vogelsangem, dokáže ještě více rozšířit nabídku jak pro investory, hledající zhodnocení, tak i pro firmy, které potřebují přístup ke kapitálu,“ říká šéf RFB Viktor Fischer.

Startup prostřednictvím blockchainu umožňuje firmám profinancovat si krátkodobý dluh, například vydané faktury. Díky blockchainu jsou půjčky zautomatizované a technologie navíc dává firmám příležitost získat prostředky například od investorů v blockchainových platformách, jako je Compound nebo MakerDAO.

„S úrokem mezi 5–10 % p.a. se tak firmy mohou dostat ke kapitálu o 1–3 měsíce dříve a nemusejí čekat na splacení faktur. Od svého vzniku bylo skrz Centrifuge profinancováno téměř 4 miliony dolarů a využívají ho každodenně například firmy zabývající se logistikou (Harbor Trade Credit) a společnosti působící v oblasti nemovitostí (New Silver),“ dodává Fischer. Zakladatelé Centrifuge mají zkušenosti z předešlého společného startupu Taulia, který získal 300 milionů dolarů od investorů jako Lakestar, JP Morgan nebo BBVA.

Investiční fond Rockaway Blockchain Fund vznikl loni v červnu a jeho cílem je proinvestovat 100 milionů dolarů do blockchainových technologií a decentralizovaných financí. Německý startup Centrifuge je 22. firmou, do které RBF vstoupil.

Našli jste v článku chybu?